I se sníženým rozpočtem buduj Děčín opět velmi silný tým. Basketbalisté Děčína, kteří letos neobhájili ligový bronz, zbrojí na novou sezonu. První posilou Válečníků je drsný muž Pavel Bosák!

„Pavel je bezpochyby skvělý basketbalista. Je atletický, skvěle ovládá míč, má hodně zkušeností, je schopný skórovat a má soutěživou povahu," vypíchl přednosti čerstvé akvizice na děčínském webu Jakub Důra, sportovní manažer klubu ze severu.

Zkušený hráč na pozici 2 odehrál uplynulou sezonu v Chomutově, kde patřil mezi strůjce postupu do předkola play off. S Děčínem budou jeho ambice směřovat mnohem výš. „Jsem rád, že jdu do Děčína! Je to top tým! Top trenér a každý rok boj o medaile. Už se těším na zápasy a na fanoušky," svěřil se basketbalista se zahraničními zkušenostmi, který na konci dubna oslavil 31. narozeniny.

Bosák na palubovce zaujme hned na první pohled. A to nejen díky svému talentu, ale i potetovaným pažím. Dříve měl nálepku problémového hráče, kterou už ale ze sebe strhl. „V minulosti kolem něho byla vytvořena aura „zlého muže", ale kromě jeho osobního vývoje je třeba nahlížet i na letošní sezonu, kde prokázal, že disciplínu dokáže udržet. My jsme se v jednání s ním tomuto tématu nevyhýbali a uvítali jsme i Pavlovu otevřenost. Jsme proto přesvědčeni, že v Děčíně bude vše fungovat tak, jak má," ujistil manažer Důra.

Severočeskému klubu se podařilo udržet dva klíčové hráče. Kapitán Jakub Houška prodloužil smlouvu o dvě sezony a Robert Landa bude pokračovat do konce ročníku 2014/15. V týmu zůstávají i Jan Jiříček a Jakub Kaša. Končící kontrakt naopak ještě neprodloužili Miroslav Soukup, Admir Alič a legenda klubu Levell Sanders. Děčín už opustil americký rozehrávač Patrick Pope, kterému vypršela smlouva.