V základní skupině v závěrech všech tří utkání vedli, aby nakonec odešli po bojích poraženi. Ve skupině o 5. - 8. místo už bylo vidět na mladých basketbalistech zklamání a z Pardubic nakonec dovezli do Chomutova konečné osmé místo.

Rozhodovalo se hned v prvním utkání základní skupiny proti Ostravě. Levharti vstoupili do utkání velmi dobře a rychle vedli o 13 bodů. Najednou přišlo ale v rychlém sledu několik nepřesností, soupeř srovnal a začalo přetahování o každý bod. „Tady někde se to možná celé zlomilo. Pak jsme ještě deset vteřin před koncem vedli o dva body, ale soupeř vyrovnal a v prodloužení jsme prohráli o čtyři body," zhodnotil rozhodující fáze zápasu trenér Tomáš Eisner.

Ve druhém utkání skupiny „B" nastoupili na druhý den chomutovští mladíci proti favoritovi celého turnaje domácím Pardubicím. Průběh duelu proti pozdějšímu vítězi mistrovství byl stejný jako den předtím. Levharti nějaký čas vedli, aby pak začala opět přetahovaná o každý bod. „Opět jsme ale prohráli v koncovce. Tři minuty před koncem jsme byli pořád o nějaký ten bodík napřed, pak ale domácí díky výbornému Markovi Welschovi skóre otočili," byl zklamán trenér Levhartů (Marek Welsch se stal nejlepším střelcem mistrovství a byl nominován do All star týmu, pozn. red.).

Vzhledem k ostatním výsledkům ve skupině ale naděje na postup mezi první čtyři týmy žila i před posledním utkáním. Chtělo to „pouze" porazit Sokol Pražský o šest bodů. Mladíci vstoupili do utkání ale katastrofálně, nervozita sehrála svou roli a sedm minut nemohli dát koš. Soupeř odskočil a Chomutovští se celý zápas snažili srovnat skóre. „Dvě minuty před koncem jsme dotáhli a vzápětí jsme šli do vedení. Ale opět stejný scénář, koncovka a prohráli jsme o dva body," řekl o závěru posledního utkání ve skupině Tomáš Eisner.

Ve skupině o 5. až 8. místo už byla na Levhartech vidět únava a zklamání. Nedokázali navázat na předchozí výkony a obě utkání prohráli a skončili na konečném osmém místě.

„Myslím, že se určitě nemusíme za své výkony stydět. Všichni, kdo sledovali naše výkony, konstatovali, že nám opravdu štěstí nepřálo. Moc nechybělo a my bojovali o medaile. Doufám, že zkušenost z těchto utkání nás posune dál a dá nám chuť do dalších let se zlepšovat. Obrovské poděkování od hráčů i trenérů patří našim fanouškům, protože nás v Pardubicích celý turnaj neúnavně povzbuzovali a na všech našich utkáních byla výborná atmosféra," řekl na závěr trenér Levhartů U 15.

Základní skupina:

Levharti Chomutov - Torola Snakers Ostrava 69:73 v prodloužení (21:15, 35:32, 49:52, 63:63)

Synthesia Pardubice - Levharti Chomutov 68:60 (19:16, 38:33, 49:50)

Levharti Chomutov - Sokol Pražský 58:60 (8:14, 26:37, 38:48)

Skupina o 5. 8. místo:

BA Sparta - Levharti Chomutov 68:56 (10:9, 31:24, 47:42)

O 7.-8. místo:

Levharti Chomutov - Slavoj MBA Kroměříž 50:71 (13:16, 23:36, 36:50)

Sestava Levhartů Chomutov U 15:

Hráči: Ondřej Josefus, Jan Petrek, Tomáš Drlý, Martin Klouda, David Trandafir, Jan Rola, Jan Karlovský, Jakub Ralbovský, Jakub Seifert, Dominik Daněk, Milan Šroub

Trenéři: Tomáš Eisner, Martin Karda