Chomutov – Liberec
Před zahájením utkání vše naznačovalo tomu, že pro Levharty bude další zápas první basketbalové ligy mužů z těch „jednodušších“. Vše se však vyvíjelo trošku jinak. První body si připsali právě hostující Kondoři a celou první čtvrtinu drželi s Levharty krok.

Teprve v poločase začal být patrný rozdíl mezi oběma týmy, náskok domácích se projevil nejen ve hře, ale i na výsledkové tabuli.
Levharti si dokázali během druhé a třetí čtvrtiny svůj náskok nejen udržet, ale pravidelně přidávali body do soupeřova koše, a tak začínalo být jasné, kdo si odnese body za vítězství.

I přes spoustu nepřesností v přihrávkách i střelbě na obou stranách, byly během utkání vidět pěkné basketbalové akce, které jistě potěšily domácí publikum. Do utkání se zapojila opět celá domácí lavička, což je velkým přínosem pro nováčky, kteří mohou strávit na palubovce více času, než při jiných zápasech.

Chomutov – Opava

Na chomutovskou palubovku zavítal soupeř, který má ambice okupovat nejvyšší příčky tabulky. Ve třetím kole totiž hostili Levharti rezervu opavského basketbalového klubu v čele s trenérem Petrem Czudkem. S tímto týmem loni na domácí půdě prohráli o pět bodů a venku v odvetě dokonce o deset. Všichni členové domácího týmu tak chtěli loňskou potupu opavským vrátit i s úroky.

Stav na začátku zápasu tomu také nasvědčoval. V průběhu první čtvrtiny i na jejím konci chomutovští těsně vedli, hostům se nedařilo s nimi srovnat krok. Bohužel ve druhé a třetí čtvrtině, které domácí prohráli se hra vyrovnala. Hosté pod svým košem dobře bránili a nedávali pivotům moc prostoru.

Vyrovnaný stav na konci třetí části hry 62:60 pro Levharty naznačoval, že závěr zápasu bude dost dramatický. V polovině čtvrté čtvrtiny vedli hosté o 2 body a až do posledních vteřin bylo vše otevřené. Domácí však lépe zvládli koncovku zápasu a nakonec si pohlídali vítězství rozdílem sedmi bodů.