Levharti zvítězili nad Opavou 40:26, Děčín porazili 58:46 a Ostravu 44:42. To jsou výsledky chomutovských Levhartů v domácích utkáních po prvním poločase. Kdyby se basketbalové utkání hrálo na dvě čtvrtiny, chomutovské šelmy by ve všech domácích utkáních zvítězily a na svém kontě by měly o čtyři body více.

„Jsem rád, že jsme utkání zvládli, ale jeho průběh byl zbytečně dramatický a v Chomutově už stejný ve všech zápasech. Kdyby jsme neuhráli již třetí koncovku v domácím zápase za sebou, bylo by to na zváženou. Do zápasu jsme vstoupili dobře, vypadalo to, že ho máme pod kontrolou. A pak si ho hloupými chybami zkomplikujeme" komentoval průběh sobotního zápasu s týmem BK Opava trenér Levhartů Chomutov Tomáš Eisner.

Levharti od začátku vedli, když Slezané nezachytili začátek zápasu. Skóre postupně narůstalo v prospěch domácích až na dvacetibodový rozdíl ve třetí čtvrtině. Nicméně ve čtvrté čtvrtině po dvou trojkách Ihringa a šesti bodech Kvapila Chomutov vedl už jenom tříbodovým rozdílem 69:66. Tomáš Eisner nebyl spokojen s lehkými ztrátami míče v druhé půlce zápasu: „Soupeř začal hrát zónu a my jsme do jejich lehkého presinku jenom odevzdali několik úplně jednoduchých balonů a tím jsme soupeře dostali na koně. Aspoň že jsme zvládli koncovku."

Petr Czudek naopak ocenil zlepšenou obranu svého mužstva v druhé polovině zápasu a současně vyzdvihl výkon Pavla Bosáka v závěru utkání: „Do hry jsme se vrátili zlepšenou celoplošnou obranou, dostali jsme se na tři, čtyři body. Pak rozhodl ale individuální výkon Pavla Bosáka, který tam dal těžké střely a vrátil klid týmu."

Právě šest bodů Bosáka během 76 sekund v závěru zápasu znamenalo tečku za zápasem a první domácí vítězství domácího týmu.

Nepříjemným momentem v zápase si prošel domácí kapitán a současně asistent trenéra Pavel Staněk, když v patnácté minutě po srážce s protihráčem zůstal ležet s bolestivou grimasou na palubovce. „S poraněným kolenem laboruji už od zápasu v Ústí, dnes jsem dostal do něj ránu a kloub vyjel ven," komentoval zranění Staněk (víc v rozhovoru vpravo).

Do příštího utkání má trenér Levhartů Chomutov co zlepšovat:„ Děsí mě číslo dvacet jedna ztrát. Znovu jsme zvítězili na doskoky, což je pro tenhle mladý tým důležité, ale na ztrátách musíme zapracovat již do dalšího utkání ."