Do ochozů si na sobotní utkání našlo cestu více jak 650 fanoušků. Ti viděli již tradiční pomalejší rozjezd Levhartů a prvních pět minut tak ovládli kolínští.

Poté ale začal na palubovce řádit Zdeno Hanzlík, který dvěmi trojkami v řadě strhnul vedení na stranu domácích, které přetrvávalo i ve druhé čtvrtině.
O vedení v poločase přišel Chomutov zásluhou několika zbytečných ztrát v závěru první půle.

„Myslím, že největší problém nám dělala ta zóna, kterou nás soupeř na konci prvního poločasu, když jsme vedli o pět bodů, přibrzdil. My jsme měli tři dobré pozice a všechny jsme přešli a po ztrátě, která následovala jsme dostali tři koše a v poločase vedl Kolín,“ komentoval výpadek domácí trenér Tomáš Eisner.

Ten přiznal, že právě zónová obrana dělala týmu problémy i ve zbytku utkání. To znamenalo, že pět minut před koncem prohrávali domácí nelichotivě 76:91. Utkání se zdálo být rozhodnuté, Levharti ale připravili domácím příznivcům galapředstavení. Pomalu ale jistě ukrajovali z náskoku hostů. Pátá trojka Hanzlíka dvě minuty před koncem pak tribuny zvedla ze sedadel.

„Zóna nás trápila celý druhý poločas. Přesto jsme se na konci Kolínu přiblížili na dosah,“ dodává Eisner. Osud Chomutova měl v posledních vteřinách ve svých rukou Rob Löwery, jeho trojka ale do koše nezapadla a v chomutovské hale zavládlo zklamání. Krátce na to však diváci vstávají a odměňují domácí bojovníky potleskem.