BK Levharti Chomutov - BK Klatovy 64:56 (24:14, 38:24, 51:47).

Sestava Chomutova: Vosejpka 20, F. Morávek 18, Čech 13, Kundert 4, Slabihoud 5, Straška 2, Petrovický 2, Smetana, Čermák, Fojtík, Pešek. Klatovy přijely do Chomutova z pozice lídra skupiny, ale jedinou svou porážku měly právě od Levhartů. Ti s maximálním nasazením a koncentrací odehráli první poločas, po kterém vedli o 14 bodů. Ve třetí čtvrtině se obraz hry dramaticky změnil, Klatovy začaly dotírat, až snížily na rozdíl čtyř bodů. Levharti se ale několika proměněnými střelami vyhnuli dramatu a zápas v relativním poklidu dohráli.

„První poločas byl úžasný, hlavně první čtvrtina. Předváděli jsme rychlý basketbal a chodili do brejků ve čtyřech nebo pěti, což je věc, které se na trénincích teď dost věnujeme. Rozdíl ve hře byl větší, než ukazovalo skóre. Ale pak přišla naše klasika - když se daří, tak se na to vykašleme. Přestali jsme být aktivní, primitivně jsme ztráceli míče, dostávali jsme jednoduché koše. Naštěstí jsme ještě zapnuli a zbytek zápasu si pohlídali,“ okomentoval průběh utkání trenér Levhartů U14 Dan Hušek.

BK Levharti Chomutov - Jiskra Domažlice 88:37 (16:10, 44:24, 68:31).

Sestava Chomutova: Vosejpka 27, Slabihoud 18, F. Morávek 14, Vácha 9, Kundert 8, Čech 6, Pešek 4, Straška 2, Petrovický, Smetana, Čermák, Fojtík, Bureš, Pham Ha. Mladší žáci U14 v rámci závěrečného kola ligy hostili Domažlice, a protože se jedná o poslední celek ligové tabulky, měli od začátku hru pevně ve své moci. Jejich převaha se na skóre začala plně projevovat od druhé čtvrtiny a překvapivě mladí Levharti nepolevili, ani když k tomu jejich náskok svou výší sváděl. Po čtyřiceti minutách svižného basketbalu s řadou pěkných útočných akcí a s poměrně důsledným bráněním nakonec Chomutov vyhrál o 51 bodů.

„Byl to poslední zápas před kvalifikací, tak jsme se chtěli prezentovat basketbalem, který chceme předvádět tam. První čtvrtina byla chcíplá, bez života a nápadu. Pak se naše hra postupně zlepšovala a s druhým poločasem už jsem byl spokojený. Hráli jsme kolektivně, měli jsme výborný přechod do útoku, kdy celá pětka útočila, ale také se stíhala vracet. Zahráli si všichni, nikdo nezklamal, naopak někteří příjemně překvapili,“ řekl k zápasu trenér Dan Hušek.