Středeční vyšetření odhalilo u chomutovského kapitána problém s křížovým vazem, okamžitě poté byl operován. „Byl tak domluvený s jedním odborníkem, ten mu okamžitě udělal plastiku vazu,“ potvrdil trenér Levhartů Tomáš Eisner.

Staněk tak má nyní stejný problém jako jeho spoluhráč Marek Balík a stejně jako on si ještě několik měsíců nezahraje. „Je to prakticky to samé s tím rozdílem, že u Marka nebyla jasná diagnóza a musel tak na operaci ještě dva měsíce čekat. U Pavla se doba rehabilitace odhaduje na tři až čtyři měsíce,“ dodává Eisner.

Chomutovský klub tak bude mít po shánění rozehrávače další problém. Najít náhradu za Pavla Staňka bude hodně těžké. „Není to zrovna příjemné, musíme hledat. Na zítra máme domluvenou schůzku s vedením klubu, kde se rozhodne, co bude dál. V hledáčku již máme nabídku na jednoho českého hráče, nejsem si ale jistý, jestli by byl adekvátní náhradou. Spíše se poohlídneme po cizinci, který by to místo v sestavě zacelil,“ naznačuje chomutovský lodivod.

Ten v zápětí popřel, že by se Staněk k aktivní kariéře již nevrátil. Na palubovkách již kroutí sedmnáctou sezónu a pauza způsobená zraněním by ho mohla v návratu zabrzdit více, než mladší hráče.

„O konci rozhodně nepřemýšlí. Pavel je z toho špatný ale chce ještě hrát. Dokonce uvažuje o tom, že by stihl ještě závěr sezóny. Mě to nepřijde tak reálné. Navíc budu chtít, aby se léčba neuspěchala a on byl raději stoprocentně připravený na další sezónu, než aby si zranění obnovil.“

Levharty tak čeká hledání nového hráče, čas mají do konce února, kdy končí termíny pro příchod nových hráčů. O případné posile budeme informovat.