Úvodní koš zápasu zaznamenal po necelé minutě domácí Rylich, na něhož odpověděl jedním trestným hodem chomutovský Landa, což byl až do čtvrté minuty jediný bod Levhartů. Po přelomu zahajovací čtvrtiny se však parta kolem kapitána Houšky vzepjala, takže necelé tři minuty před prvním klaksonem bylo srovnáno 10:10.

První část však nakonec Polabí vyhrálo o pět bodů a do poločasu navýšilo náskok až na dvaadvacet bodů. Po změně stran se domácí vedení rozrostlo na třicet bodů, Severočeši tak urvali jen závěrečnou čtvrtinu, již vyhráli o jeden bod. Hned pět Středočechů se vyšplhalo na dvouciferný střelecký zápis, nejvíce se činil sedmadvacetibodový Martin Kolář následovaný devatenáctibodovým Filipem Kábrtem.

Na chomutovské straně si připsal osmnáct bodů Nestor Boyko, na patnáct se dostal Robert Landa a na deset zaokrouhlil své konto Jakub Houška. „V prvním poločase se nám nedařilo v podstatě vůbec nic,“ lamentoval kouč Radek Holuša. „Nedávali jsme koše z lehkých pozic, což nabízelo soupeři prostor na rychlé brejky. My jsme jim je umožnili a zjednodušili tím jejich hru. Chyběly nám i agresivita a hlad po koších,“ rozvedl následně.

I podle šéfa chomutovské střídačky duel připomínal předešlé domácí klání s Pískem, kdy tempo ve druhém poločase přece jen trochu opadlo. „Druhý poločas se de facto dohrával. Podobně jako doma s Pískem dostali prostor naši junioři. Skóre už nenarůstalo, protože Polabí polevilo a zápas se v poklidu dohrával,“ ohlížel se hlavní trenér.

Radek Holuša si posteskl, že Levharti narazili na soupeře, který jim nesedí. „Bohužel se potvrdilo, že proti rychlým mladým klukům nemáme poskládaný mančaft. Hořkým zjištěním je, že nám proti nim nefunguje ani změna taktiky třeba na zónovou obranu,“ uvedl. „U takových soupeřů bohužel musíme rotovat deset jedenáct hráčů, ale nám naopak někteří kluci zase vypadli,“ povzdechl si.

První muž realizačního týmu už měl sice k dispozici kapitána Houšku, jenže další čtyři hráči mu chyběli. „Kvůli covidovým karanténám vypadli Vláďa Dolanský s Ondrou Kovářem, na poslední chvíli nemohl hrát Lukáš Bobek, který musel zůstat s děčínským mančaftem, a s naším klubem se rozloučil Lukáš Bažant, který se vracel po zranění. Počítali jsme s ním za Filipa Sertiče, se kterým jsme ukončili spolupráci,“ vyjmenoval kouč absence.

Ani další rozšíření marodky však příchod nových tváří nevyvolá. „Doplnění týmu určitě nehledáme,“ reagoval Radek Holuša. „Jak už jsem říkal v prosinci, větší minutáž dostanou junioři a my jim ji nechceme brát,“ vysvětlil. „Trošku jsme se smířili, že budeme hrát střední skupinu nadstavby a víc prostoru dostanou mladí. Navíc se po zranění vrací Nestor Boyko a Kuba Seifert, kteří se potřebují rozehrát, aby se dostali do své stabilní formy. Počet hráčů máme dostatečný, bohužel nás limitují neustálé výpadky,“ uzavřel.

Libor Kult