V sobotu se měli ve šlágru kola utkat s druhým Zlínem, ale kvůli chřipkové epidemii, která ve zlínském táboře vypukla, dal jejich soupeř avízo, že na sever Čech vůbec neodcestuje.

Chomutovské Levharty tak čekal pouze zápas s béčkem Opavy, který sehráli včera dopoledne. A zápas se jim příliš nepovedl.

Od začátku zápasu hráli s větší chutí hosté a ti si už po pár minutách dokázali vytvořit až jedenáctibodový náskok. První desetiminutovku nakonec Opavští vyhráli šestibodovým rozdílem 24:18.

A ve stejném duchu se pokračovalo i v dalším dějství. Chomutovští hráli jakoby na půl plynu a když se dostali ke střelbě, nepadalo jim do koše vůbec nic. První trojky se dočkali až po patnácti minutách, kdy se prosadil Štěpánek.

Chomutovští hráči zabojovali a dokázali snížit až na dva body (29:31), závěr prvního poločasu jim ale nevyšel a jejich soupeři ze severu Moravy šli do šaten s vedením 41:34.

Na střeleckou nemohoucnost si chomutovští basketbalisté mohli stěžovat i ve druhém poločase. Hosté utekli až na třináctibodový rozdíl a trestali každou chybu domácího týmu.

Levharti v závěru zabojovali a pokusili se o vyrovnání. Snížit na přijatelnější rozdíl se jim ovšem podařilo až v posledních vteřinách zápasu. Šest vteřin před koncem utkání prohrávali o tři body, zkusili faulovat, ale opavští hráči s přehledem proměňovali trestné hody a vítězství si už nenechali vzít. Nakonec toto utkání vyhráli pětibodovým rozdílem 79:74.

Přestože do utkání několika rozporuplnými zákroky na obě strany zasáhli rovněž oba rozhodčí, tak po zápase trenér chomutovského týmu Milan Doksanský nešetřil kritikou do vlastních řad. „S takovým přístupem, že si myslíme, že se soupeř porazí sám, nemůžeme v žádném případě uspět. Bez bojovnosti a bez srdce vyhrávat nejde. Opava si vítězství zasloužila, protože bojovala,“ zněla jeho pozápasová slova.


BK Chomutov – BK Opava B 74:79 (18:24, 16:17, 18:21, 22:17)


Fauly 20:28. Trestné hody 25/35:12/20. Trojky 5:7. Doskoky 50:31. Diváků: 150.

Chomutov: Staněk 20 bodů, Hrubý 18, Jiráň 12, Štěpánek 10, Hemmy 7, Vorlíček 3, Evans 2, Eisner 2, Jakeš.

Opava: Cvek 32 bodů, Vaňák 22, Klečka 12, Filip 6, Binar 5, Kuffa, Kopf, Ihring.

Druhá nejvyšší basketbalová soutěž pokračuje dalším dvojkolem o víkendu 12. a 13. prosince, chomutovští Lev– harti na domácí palubovce přivítají dva pražské týmy – Sokol pražský a Spartu.