Prestižní turnaj Bohemia Open si na kickboxerské scéně již vydobyl své renomé a patří mezi nejlepší české turnaje v kickboxu. Pravidelně se ho účastní řada zahraničních týmů. Letos do Kadaně přijely týmy nejen z České republiky, ale také z Ukrajiny, Polska, Rakouska a Německa. Turnaj nabídl soutěžní disciplíny jak pro nejmenší závodníky (Kalaki–boj pěnovou tyčí jako příprava na Pointfighting), tak polokontaktní disciplíny kickboxu (Point-ghting, Lightcontact) a také plnokontaktní disciplínu Lowkick.

MEDAILISTÉ

Zvláštní cenu od partnera KWON pro nejúspěšnější tým na turnaji získal Kickbox Klub Reborn s 55 body. Jeho závodníci dokázali získat šest zlatých, šest stříbrných a sedm bronzových medailí. Jako druhý se umístil v konečném součtu 45 bodů pořádající klub SK Kosagym Kadaň. Jeho borci vybojovali pětkrát zlato, pětkrát stříbro a pětkrát bronz. Díky této bilanci měli jen o deset bodů méně než vítěz. Třetím nejúspěšnějším týmem turnaje se stal se ziskem 41 bodů tým SK Leon Most. Jeho závodníci získali čtyřikrát zlato, šestkrát stříbro a třikrát bronz. Nejúspěšnější závodnicí domácího SK Kosagym Kadaň se stala Barbora Jansová startující ve třech kategoriích s bilancí dvakrát zlato a jednou stříbro (zlato: KA MLŽ +150cm, PF MLŽ +150, stříbro: PF STŽ -170cm). Turnaj zahájil v 10:40 hodin starosta města Kadaně Jiří Kulhánek, který přivítal v Kadani všechny účastníky a popřál všem hodně štěstí v nadcházejících bojích. Poté zazněla státní hymna v podání kadaňské zpěvačky Sabiny Fejsákové. Po hymně již odstartovaly samotné zápasy na jednotlivých zápasištích.

SPECIÁLNÍ HOST

Jako speciální host se turnaje zúčastnil legendární hokejový útočník Petr Klíma, který za svou sportovní kariéru odehrál 13 sezon v kanadskoamerické NHL, kde s týmem Edmonton Oilers slavil i zisk Stanleyova Poháru. Petr Klíma se zhostil také role předávajícího, když rozdával ocenění nejlepším závodníkům turnaje. Jako již tradičně byly i letos připraveny pro všechny medailisty krásné, originální, odlévané medaile a pro vítěze všech kategorií hodnotné věcné ceny – pro vítěze kategorií Pointfighting, Lightcontact a Lowkick kvalitní boxerské rukavice od partnera turnaje KWON. Pro vítěze dětských disciplín Kalaki poté stavebnice LEGO.

NĚKOLIK NEJ

K letošnímu ročníku patří hned několik nej.
Turnaje se zúčastnilo nejvíce závodníků v historii a to konkrétně 187 borců z České republiky, Polska, Německa, Rakouska a Ukrajiny.

Závodníci se letos registrovali do nejvíce startů na turnaji, konkrétně 253 startů.

Turnaje se zúčastnilo nejvíce týmů v historii, konkrétně 29 týmů.

Na turnaji opět startovali jedni z nejlepších závodníků České Republiky, mohli jsme v akci vidět polokontaktní i plnokontaktní Mistry ČR, vítěze Evropských a Světových Pohárů, Mistry Evropy i Světa.

Turnaj rozhodovali jedni z nejlepších rozhodčích České Republiky. Na třech zápasištích Tatami a v jednom boxerském ringu odrozhodovali celkem 257 zápasů.

Již nyní začínají přípravné práce na příštím již osmém ročníku mezinárodního turnaje Bohemia Open. Na shledanou v Kadani v květnu 2019 se těší pořádající klub SK Kosagym Kadaň.