„Přála bych si to, pracuji na tom. Chtěla bych zpět do první světové desítky," říká závodnice Stadionu Louny.

Na přípravu už má jenom několik dní. Světový pohár začíná už příští týden dvěma závody v USA, kam ale Mikulášková stejně jako většina reprezentace nepojede z finančních důvodů. Sezona pro ni začne na konci září v Táboře na domácím poháru, pak Mladá Boleslav, Holé Vrchy, a tak dále. Ale hlavní je světový pohár, který pro mladou cyklokrosařku začne v říjnu v nizozemském Valkenburku.

A jak vidí její letošní šance trenér Milan Chrobák? „Martina letos po dlouhé době absolvovala plnou silniční přípravu, nebyla nemocná, nebyly ani jiné komplikace, to je určitě dobře. To je předpoklad stabilnějších výkonů. Jednoznačnými vrcholy jsou světové poháry, republikové mistrovství a světový šampionát. Ve světovém poháru jezdila Martina v předminulé sezoně na hraně desítky, pak bohužel měla problémy a spadla. Letos se ale určitě chceme opět přiblížit výkonům z předminulé sezony, měla by se pohybovat do dvacítky určitě, chceme se co nejvíce znovu přiblížit desítce. A na mistrovství světa je jednoznačný cíl být co nejblíže desítce," uvedl pro Deník.

Martinu téměř každý rok v přípravě srážely nemoci a nachlazení. Letos to tedy vypadá slibně a absolvovala celou přípravu. I proto jirkovská cyklokrosařka věří ve zlepšení: „Chci znovu bojovat se špičkou," je odhodlaná před přicházející sezonou.