Neměl to však jednoduché, protože bodový rozdíl mezi ním a třetími Katalánci Most byl pouhý bod. Druhé místo patří FC Betisu Kadaň, který má třicet tři bodů jako první tým, ale horší vzájemný zápas. A protože první dva týmy nezaváhaly v závěru soutěže, třetí jsou o jeden bod Katalánci Most. Čtvrtá je Chelsea Chomutov s dvaceti sedmy body a za ní se ztrátou šesti bodů je loňský mistr Technoline. Bod za Technoline je Arsenal Chomutov, čtyři body nováček FC Debakl.

Šestnáct bodů uhrál další nováček RN Střechy Jirkov, patnáct Palmeiras a také nový tým v první lize Dědek team. Čtrnáct bodů a záchranu má Astorie Chomutov i dvanáctibodová Benfika Chomutov. Přetěžký úkol měl předposlední FC Parthenón. Musel by sebrat body buď Kataláncům Most, nebo Jirkovu 2000, což se nepovedlo a tím sestoupil do druhé ligy. Tam se už s předstihem vrátil B.E.K.-Unique, který za celou sezónu nezískal ani jeden bod. Na turnaj se nedostavily týmy Benfika Chomutov a právě B.E.K.-Unique, za což je disciplinární komise patřičně potrestá.

Velké souboje byli i o individuální ceny. Vstřelením hattricku a celkově dvaceti jedna branek se stal nejlepším střelcem Patrik Hrdinka z Betisu Kadaň, který obhájil své loňské prvenství. Minimální rozdíl rozhodl o tom, že nejlepší hodnocení mezi brankáři měl Michael Janda z FC Jirkova 2000.

Jakub Matai.
Piráti poprvé prohráli! Nepomohl ani novic Jakub Matai