Chomutovský klub chce podle slov trenéra Eisnera základní část týmu udržet, záleží to ale i na penězích . „Chtěli bychom, aby gró mančaftu zůstalo pohromadě. Je to samozřejmě otázka jednání a financí.“

Zatím se konkrétně klub nevyjadřuje ani k největším oporám týmu, kterými jsou bezesporu Rob Löwery a Patrick Pope. „Nevím o tom, že by měli jiné nabídky. Nikdo z hráčů zatím neřekl, že končí a odchází. V průběhu měsíce bychom měli být chytřejší.“

Jistými hráči, kteří v kádru zůstanou, by měli být Pavel Staněk, Zdeněk Hanzlík nebo Martin Jakeš, kteří jsou pod smlouvou, nad ostatními tak visí otazník.

My jsme se pustili u jednotlivých hráčů do bilancování a přiblížení jejich situace v uplynulé sezóně a možné budoucnosti u týmu.


Rob Löwery.ROB LÖWERY

Od prvního utkání se stal oblíbencem chomutovského publika a jednou z největších hvězd Levhartů. Odehrál celou sezónu a patřil k nejlepším střelcům Mattoni NBL. Po sezóně zamířil americký rozehrávač domů za čerstvě narozenou dcerou, jeho působení v dalším ročníku je v jednání. Podle jeho vlastních slov ale není jeho návrat k týmu vůbec nereálný.
 


Patrick Pope.

PATRICK POPE

Další rozehrávač se do chomutovského týmu zapojil po odchodu Dereka Wrighta do Ostravy. Toho po pár utkáních beze zbytku dokázal nahradit a stal se vedle Löweryho další americkou hvězdou. Stejně jako u jeho týmového kolegy jednání o jeho dalším působení teprve probíhají. Jeho odchod by byl ale určitě pro Levharty obrovskou ztrátou.
 


JAQUES JONESJaques Jones.

Do týmu přišel po zranění Pavla Staňka a měl se stát jeho náhradou. Domácího kapitána bohužel nahradit nedokázal a padl do stínu ostatních hráčů. Na palubovce neměl jisté místo a jako zahraniční posila se tak podle našeho názoru příliš neosvědčil. Jestli bude klub usilovat o jeho služby i ve druhé sezóně v nejvyšší soutěži, se ukáže v příštích týdnech.
 Pavel Staněk.

PAVEL STANĚK

Kapitán a asistent trenéra v jedné osobě je rozhodně největším bojovníkem týmu. Jeho zkušenosti a permanentně výborné výkony táhly Levharty k vítězstvím. Po novém roce ho zastavilo smolné zranění kolene a ve zbytku sezóny již do hry nezasáhl, v Chomutově má ale platnou smlouvu a nic nenasvědčuje tomu, že by v týmu neměl nadále působit.
 

Věroslav Sucharda.

VĚROSLAV SUCHARDA

Tvořil s Pavlem Staňkem nejzkušenější dvojici týmu a po jeho zranění převzal funkci kapitána. Pro mladší hráče byl velkým přínosem na palubovce i mimo ni. Ve svých pětatřiceti letech však cítí, že je čas s vrcholovým basketbalem skončit. O tom, jestli se i v příští sezóně v dresu Levhartů ukáže, tak rozhodne především jeho osobní rozhodnutí.
 Zdeněk Hanzlík.

ZDENĚK HANZLÍK

Jeho trojkové střely dostávaly chomutovské příznivce do varu. Naděje slovenských Levic a Svitav pohřbil svou trojkou doslova v posledních vteřinách zápasu. U Levhartů má stejně jako Pavel Staněk uzavřenou smlouvu a klub s ním nadále počítá, proto by nemělo čtyřiadvacetileté křídlo v kádru Chomutova v příští sezóně chybět.

Jakub Krakovič.

JAKUB KRAKOVIČ

Do Chomutova přišel v srpnu v jedenadvaceti letech proto, že v Prostějově plném cizinců nedostával tolik příležitostí. Jeho výkony šly postupně nahoru, až se stal pivotem číslo jedna. Nyní se hodně mluví o jeho návratu právě do Prostějova, jednání klubů se ale povedou až po skončení play off, jeho odchod tak zdaleka není definitivní.
 

Pavel Hemmy.

PAVEL HEMMY

Hráč Kolína působil v týmu Levhartů na hostování již při loňském ročníku první ligy a v létě se do chomutovského týmu vrátil i pro nastávající sezónu. V Mattoni NBL nabíral své první výraznější zkušenosti a nebyl tak na hřišti tolik vidět. O jeho dalším působení v klubu také není rozhodnuto.
 

MAREK BALÍKMarek Balík.

Zkušeností s nejvyšší soutěží má na rozdávání, v sezóně je bohužel nemohl ukázat. Bývalý hráč Děčína protrpěl zranění zad a křížového vazu. Do hry tak naskočil po roční zápasové pauze v úplném závěru sezóny, jeho nerozehranost se na hřišti projevila. Pokud mu zdraví vydrží, v příštím ročníku může patřit k oporám.
 

A co vy? Kdo by podle vás měl v týmu stoprocentně zůstat? Hlasujte v anketě dole. Kdo chce hlasovat pro více hráčů může - ze stejné IP adresy je možné hlasovat znovu po hodině.