Jiří Kupec je jedním ze zakladatelů Chomutovské ligy malého fotbalu a po celou dobu její existence stojí v čele na postu předsedy. Z původního výboru je již jediným, kdo v soutěži zůstal. Přesto zatím končit nehodlá. „Pořád vidím kolem sebe, že je o CHLMF zájem a vlastně se stále rozrůstá. Myslím si, že jí mám stále co dát," říká nadšenec malého fotbalu.

Jiří, o víkendu se koná tradiční Duha Cup. Jak probíhají poslední přípravy?
V pondělí jsme byli na hřišti domluvit poslední organizační věci. Bude se sekat tráva a samozřejmě se musí nakoupit ceny pro nejlepší týmy. Jinak je turnaj rozlosován, zbývá si jen přát ať máme přívětivé počasí.

Turnaj bude zároveň oslavou dvacetiletého výročí CHLMF, bude něčím speciální?
Určitě bude speciální hlavně tou večerní oslavou. Ale i tím, že se ho po dlouhé době zúčastní velký počet týmů. Celkem jich bude 36, což je kromě druhého ročníku nejvíce v historii.

Donutila vás k rozšíření rostoucí poptávka mužstev?
Určitě. Od té doby, co jsme turnaj vrátili na travnaté hřiště tak trochu na vesnici, zájem je obrovský. Oproti loňsku jsme letos žádné týmy neodmítli, ale turnaj rozšířili. Nejlepší ročníky byli kdysi ve Vrskmani také na trávě a na to chceme navázat. Díky vedení 1. SK Jirkov se nám to i daří. Spolupráce s domácími je super.

Jaké další turnaje v letních měsících plánujete?
Právě probíhá nábor mužstev do Chomutovského poháru, který bude mít již dvacátý ročník. Dva týdny poté máme také tradiční, ale trochu komornější Unique Cup, kterého se účastní osm mužstev. Turnaj kdysi vznikl jako Senátor cup, když jeho spoluzakladatelem byl pan Drlý, v tu dobu senátor České republiky. Teď se v této tradici pokračuje pod hlavičkou Unique club baru.

Vrátíme se zpět k Duha cupu a oslavám. Vaším přáním bylo zkontaktovat a pozvat co nejvíce hráčů i funkcionářů z úplných začátků CHLMF. Podařilo se to?
S některými se mi podařilo spojit a přijdou, ale bohužel s některými ne. Třeba jmenovitě u Honzy Šilhavého nebo Petra Šímy mě to mrzí a moc rád bych je viděl.  Dost lidí ale přijde a strašně moc rád je uvidím. Jsem takový dinosaurus CHLMF, protože z těch začátků jsem ve vedení už jen já. Po dvaceti letech je možná čas na odchod, to ale musí posoudit jiní. Každopádně v Březenci strašně moc rád uvidím každého funkcionáře nebo hráče z těch našich začátků. Přijďte!

Máte osobní pocit, že je čas ve funkci předsedy končit?
Já ani ne, protože stále vidím kolem sebe, že je o CHLMF zájem a pořád se rozrůstá. Myslím si, že jí mám stále co dát, protože se nám i daří získávat ve větším množství mladé hráče, což je v dnešní době super. Musím pochválit kluky z výboru kolem mě, jsou fakt super a bez nich bych už možná i skončil. Celkově mě to baví a už to beru trochu jako životní osud, poslání. Hlavně to mám pořád po těch letech moc rád.

Přesto, měl jste někdy chuť, jak se říká, se vším praštit?
Bylo období, že po každé sezóně. Bavilo mě, když mě kluci ukecávali, abych nekončil (smích).Vážně jsem chtěl končit jen jednou. Nyní bych chtěl vydržet ještě alespoň pár let. Když mě v tom bude rodina nadále podporovat, práce a zdraví mi to dovolí a hlavně budu mít kolem sebe skvělé lidi jako dosud, určitě to vyjde.

V dresu Unique drink team nastupujete dosud jako aktivní hráč. Zasáhnete  i do  Duha cupu?
Nevím, jestli budu nominován. (úsměv) Ale určitě bych rád naskočil za tým mé futsalové kariéry.

Neovlivní vaše výkony plánovaná oslava?
Jestli se probojujeme do nedělní části turnaje, tak to asi raději nechám spoluhráčům. (úsměv)

Jak se o CHLMF zajímá vaše rodina?
Určitě mě za tu spoustu let podporovala a podporuje stále. Ale také mi někdy nadávají, ať už se na to vykašlu, jestli to mám zapotřebí. Já to totiž moc prožívám a nosím to i domů. Ale moc toho o CHLMF a malém fotbalu nevědí.

Takže si neuvědomují velikost CHLMF a berou to někdy tak, že si jdete někam „zakopat"?
Tak nějak. Upřímně někdy mi opravdu připadá, že má rodina pořádně neví, co vlastně až dělám. Ale je otázka, jestli to třeba žena pochopí stejně jako muž. Nemyslím to ale ve zlém.

Otázka na závěr. Přežije Chomutovská liga dalších dvacet let?
Já věřím, že ano. Chce to ale strhnout ty mladé, aby neseděli jen u počítače. Je super zahrát si, vyhrát či prohrát, potom to rozebrat a mít partu, která se schází. Jestli u toho budu i já, toť otázka. Ale jsem na to dost velký blázen a následovníka stále ještě nemám.