„Tentokrát jsme zaznamenali rekordní účast. Napomohlo tomu vlídné, téměř jarní počasí,“ liboval si za organizátory Jaroslav Raisr. Všem 169 zúčastněným turistům svítilo na cestu sluníčko a teplota se držela okolo dvou stupňů nad nulou. S čím se museli turisté vyrovnat, byl místy rozbahněný terén, ale to všichni zvládli bez větších problémů.

Pochodníci se vydali na tři různé trasy podle toho, nakolik se cítili být zdatní. Nejkratší trasa měřila 11 kilometrů. Na tu se vydalo 75 chodců. Dvacet kilometrů se v terénu rozhodlo zdolat 83 účastníků a pro nejdelší trasu v délce 30. kilometrů se rozhodlo 11 turistů.

Do Jirkova přicestovaly na akci koletivy z různých míst Čech. Své zastoupení tu měli turisté ze Sokolova, Karlových Varů, Nejdku, Duchcova, Rakovníka, Plzně, ale i z Moravy a to konkrétně ze Zlína, nebo Tišnova. Pochopitelně nechyběli ani zástupci hlavního města.

„Letos byla akce zařazena do významných akcí republiky v rámci projektu 100 let republiky a 130 let pohybu. To také pozitivně poznamenalo účast,“ uvedl Raisr.
Na závěr vydařeného pochodu se všichni společně sešli a poseděli v klubovně oddílu Stopaři 1918, kde byl také start a cíl. Pořadatelé věří, že se turisté zúčastní v tak hojném počtu pochodu i příští rok. Akce se konala za podpory města Jirkova.