Sníh zasáhl celé Česko, výjimkou nejsou ani Krušné hory. Zatímco trápí především silničáře a řidiče, fandové zimních sportů jsou nadšeni.


Na Klínovci, stejně jako v ostatních lyžařských areálech, vleky ještě nejezdí. To ale neodradilo největší nadšence – první letošní sníh si na svah Klínovce přijelo o víkendu vyzkoušet několik snowboardistů.


„Už jsem se nemohl dočkat, až prkno zase vytáhnu. Jsem nadšený,“ popsal svoji radost z bílé nadílky snowboardista z Prahy, který podle vlastních slov přijíždí na Klínovec pravidelně každý rok.


V neděli v dopoledních hodinách se na kopcích Krušných hor proháněli i fandové takzvaného snowkitingu. To je sport, kdy má snowboardista nebo lyžař přivázaného k postroji na sobě tažného draka (jakýsi padák), který ho pak díky větru táhne i po rovině.


Méně nadšeni jsou lidé, kteří sníh musejí odklízet. Jedním z nich je i student Daniel Krejčír ze Žatce, který jezdí téměř každý víkend s rodiči na chatu do Vejprt. „Odhazování zbylo na mě,“ krčil rameny. „Ale překvapilo mě to – tolik sněhu. U nás v Žatci neleží nic.“ Po chvilce mu i s lyžařskými brýlemi přišel pomoct také jeho sourozenec.


S odhazováním sněhu se museli poprat i vietnamští prodejci u hraničního přechodu ve Vejprtech.


V okolí Klínovce celý víkend sněžilo, ale v dalších dnech by se mělo podle meteorologů oteplovat a sníh tak bude postupně tát.

Sníh v Krušných horách

Meteorologické servery většinou uvádějí stav sněhu pouze na Klínovci, a to 10 až 20 centimetrů. Na Božím Daru leží 15 a na Bouřňáku 10 centimetrů sněhu.