Po domácí výhře dělilo národní házenkářky před odvetami na hřišti soupeře jedno vítězství od mistrovského titulu, v Krčíně se ale po výsledcích 12:10 a 17:14 dvakrát radovali domácí. Výsledek prvního odvetného utkání podle chomutovských ovlivnil rozhodčí.

Až do pětadvacáté minuty vypadal zápas jako každý jiný. Poté však za stavu 3:4 pro Chomutov žatecký sudí Bukovský začal rozdávat karty na potkání, přitom ale jen na jedné straně. Chomutovské hráčky hrály dvakrát pětiminutové oslabení, obdržely celkem pět žlutých a dvě červené karty.

Tedy více, než se jim podařilo nasbírat za celou základní část. Po červené kartě navíc ze hřiště odešly brankářka Zavadilová a třetí útočnice Kostková, která do té doby nasázela nejvíce branek.

„Mrzí mě, že zrovna žatecký rozhodčí takhle ovlivňuje zápas v neprospěch Chomutova. Nejdříve nám vyloučí brankářku prakticky za nic a poté třetí útočnici. Dobře věděl, že útočnice máme pouze tři a nebudeme mít koho tam dát.,“ neskrýval rozhořčení Čihař.

Chomutov i přesto dokázal dlouho vzdorovat, druhé utkání finále nakonec prohrál rozdílem 12:10. „Nechci ale říkat, že jsme byli lepší a prohráli kvůli rozhodčím. To ne. Krčín hrál chytře a podařilo se mu eliminovat naše elitní útočnice, to rozhodlo,“ vysvětlil Čihař.

O mistrovském titulu tak musel rozhodnout nedělní třetí zápas. Ten se již odehrál bez asistence rozhodčího Bukovského a tedy i úplně bez karet.
Chomutovské hráčky nechaly v prvním poločase Krčín odskočit na tříbrankový rozdíl 7:4, elitním útočnicím se nedařilo.

Po poločasovém projevu trenéra Čihaře se koncovka Chomutova začala lepšit, domácí tým si ale nadále držel svůj náskok. Druhý poločas skončil nerozhodně 10:10 a utkání tedy celkově 17:4. Krčín získal mistrovský titul, Chomutov se naopak musel potřetí v historii spokojit se druhým místem a na jedenáctý titul nedosáhl.

„Krčín byl o krok napřed. Za svůj výkon si titul rozhodně zasloužil. Pro nás je velkým úspěchem i stříbrná medaile a já chci hráčkám za tuhle sezónu poděkovat. Jsem naprosto spokojený, příští víkend stříbro oslavíme. “ uzavřel debatu Čihař.

Stejný případ
Není to poprvé, kdy žatecký rozhodčí Bukovský nadělil Chomutovu takový příděl karet. V letošním play off odpískal také první zápas čtvrtfinále v Přešticích a Chomutovu tehdy ukázal čtyři žluté karty. „Nemá Chomutov rád. Je zajímavé, že když píská někdo jiný, karty nedostáváme,“ říká Čihař.