Na turnaj se sjelo přes dvě stovky závodníků z České republiky, Slovenska, Německa, Rakouska a Maďarska, odkud přijel i dlouhodobě nejlepší světový semikontaktní tým - Kiraly. Turnaj byl dotován částkou jednoho tisíce eur pro nejlepší závodníky a většinu z této sumy brali právě maďarští závodníci.


„My jsme na turnaj vyrazili i s našimi nejmenšími bojovníky a začátečníky. V kategorii lightcontact se nám tentokrát až tak nezadařilo. Zkušený junior David Ferencz (-79kg) skončil čtvrtý, Nikola Herejková (-37kg) třetí, Michal Štingl (-47kg) druhý. Další druhá místa získali Michael Fejsák (-28kg), Adéla Knopová (-42kg) a Jitka Nováková (-28kg),“ říká klubový šéf Jan Jansa.


„V semicontactu jsme si již spravili chuť, Nikola Herejková vyhrála svou kategorii dívek a přidala bronz z kategorie chlapců J. Další zlato přidal Michael Fejsák, po stříbru pak přidali Michal Štingl a Adéla Knopová. Další z našich závodníků skončili již v eliminacích, Ladislav Eisenhammer (-28kg), Vojtěch Král (-37kg), Michal Novák (-42kg) a Jakub Juhar (-28kg),“ dodává.


Celkově tedy kadaňská výprava posbírala dvě zlaté, šest stříbrných a dvě bronzové medaile. „Všichni, i ti nejmenší a začátečníci, si zaslouží poděkování za reprezentaci našeho klubu a města na tomto významném turnaji. Poděkování patří i našim partnerům, za jejich podporu sportu kadaňské mládeže. Jsou to město Kadaň, Severočeské doly, Bauvant, Petrom Stavby a Elektrozdvih. Nyní je před námi turnaj WAKO Sachsen Cup 2009, který se koná 24.října v německém Rossweinu a poté další akce v zahraničí a to 7. listopadu turnaj WAKO IBM 2009 v německém Bad Abbachu,“ uzavírá Jan Jansa.

Autoři: Michal Káva, Jan Jansa