I přesto, že ve stejném termínu současně probíhaly turnaje v Německu a Rakousku, do sportovní haly v Kadani si našla cestu početná rodina závodníků. „Turnaje se letos zúčastnilo 174 závodníků z 26 klubů z ČR, Německa a Polska, kteří se registrovali celkem do 258 startů,“ informoval Chomutovský deník za pořádající SK Kosagym Kadaň Jan Jansa.

255 zápasů

Na čtyřech tatami a v boxerském ringu mohli diváci zhlédnout celkem 255 zápasů. Turnaj letos začal s drobným, asi dvacetiminutovým zpožděním. Krátce po jedenácté hodině ho slavnostně zahájil starosta města Kadaně Jiří Kulhánek. Po státní hymně, kterou zazpívala kadaňská zpěvačka Sabina Fejsáková, se již zápasový kolotoč rozeběhl na plné obrátky. „Díky skvělému nasazení všech rozhodčích ČSK a profesionálnímu přístupu všech závodníků a jejich koučů, mohl turnaj skončit v solidním čase v 18:00 hodin předáním cen nejlepším týmům turnaje,“ pochvaloval si další z organizátorů akce, klubu Kosagym Kadaň, Jiří Černý.

Kadaň druhá

Nejlepším týmem se stejně jako minulý rok stal Reborn Kickbox Jihlava. Druhé místo obsadil pořádající Kosagym Kadaň. Jeho borci vybojovali devětkrát zlato, desetkrát stříbro a pětkrát bronz. Na třetím místě skončila výprava z Polska – PFKB . „Děkujeme všem partnerům turnaje a městu Kadaň, bez jejichž pomoci by se akce nemohla konat,“ dodal na závěr Jan Jansa. Další ročník tohoto prémiového turnaje se uskuteční v květnu roku 2020.