V soutěžích s děravým míčkem je pravidlem, že lépe postavené týmy si mohou své soupeře pro čtvrtfinále zvolit sami. O tuto šanci ještě bojují jak Ústí nad Labem, tak Chomutov.

Oba celky bojují o třetí příčku, která je poslední s právem volby. Chomutov na ni ztrácí bod, Ústí tři. První jmenovaný hostí osmé České Budějovice, stále bojující o sedmou příčku, celek z krajské metropole přivítá předposlední Náchod, jenž hraje o holé přežití. Oba týmy ale potřebují zaváhání Karlových Varů, které hrají na palubovce desátých Petrovic.

„Zatím jsme se o tom, koho bychom si vybrali, nebavili. Myslím, že skončíme pátí a půjdeme na Vary, protože nás si nikdo vybírat nebude,“ dumal kapitán Ústí David Stummer. „Já osobně bych se nebránil ani derby s Chomutovem,“ dodal.

Sportovně příjemné je, že podobně se baví i v nedalekém Chomutově. „Regionální derby by nebylo špatné, já osobně bych si ho přál, ale stále je před námi poslední zápas a ten před svými fanoušky chceme zvládnout,“ řekl předseda a asistent trenéra Florbalu Chomutov Martin Bocian.