Hlasovat mohou i čtenáři prostřednictvím webu, a to nejpozději do 7. března. Vítěz vzejde z hlasů čtenářů, sportovních redaktorů, okresních zástupců ČUS, sportovní komise Ústeckého kraje a ředitele Českého rozhlasu Sever.

Děčín
Milan Myšík, Cannondale KUR Enduro, enduro
Maličký biker odstartoval novou sezónu skvěle. Na sedmém ročníku Enduro Challenge Madeira vybojoval v nabité konkurenci vynikající třetí místo.

Chomutov
Ondřej Šarša, Florbal Chomutov, florbal
Kapitán a tahoun prvoligového florbalového Chomutova. V letošním ročníku druhé nejvyšší soutěže vynechal Šarša pouze jeden duel a ke třetímu místu po základní části přispěl pětadvaceti kanadskými body.

Litoměřice
Tomáš Král, HC Stadion Litoměřice, hokej
Litoměřický brankář se výraznou měrou podílel na postupu kališníků do play-off. V osmi únorových utkání nenastoupil pouze při porážce ve Vsetíně a pak s Českými Budějovicemi a Prostějovem, kdy pykal za blikanec v Přerově. Tam tři minuty před koncem neudržel nervy a udeřil vyrážečkou do obličeje dojíždějícího Davídka. Oba duely bez Krále Litoměřice prohrály. Kromě vychytaných výher s Benátkami a Slavií se Král vrátil ve velkém stylu. Udržel nulu proti Kadani, v klíčovém souboji o play-off na Kladně zastavil 39 ze 43 kladenských pokusů, navrch chytil tři nájezdy a byl jedním ze strůjců postupu do vytoužené osmičky.

Louny
Zuzana Porubčanová, Elna Počerady, atletika
Na atletickém halovém šampionátu dorostu a juniorů vyhrála „lounská“ závodnice běh na 800 metrů suverénním způsobem. Loni byla stříbrná, letos zlatá!

Most
Valentýna Studentová, Plavecký klub Most, plavaní
Nedávno mladá plavkyně z Mostu ladila formu v Austrálii a pak jí hned prodala při závodech ve Varnsdorfu, kde dvakrát vyplavala zlato a na 100 metrech prsa v čase 1:20,78 stanovila nejlepší výkon na této trati v rámci mosteckého plavání bez rozdílu věku od založení klubu. Stříbrné medaile poté přidala na závodech v Litoměřicích a naposledy ve velké konkurenci brala bronz při Kladenském Vorvaňovi.

Teplice
Ondřej Vorlíček, 1. SQ Teplice, squash
Stal se poprvé mistrem republiky v kategorii do 19 let. Výrazný talent českého squashe půjde brzy mezi dospělé, mezi nimiž chce také prorazit.

Ústí nad Labem
Matěj Ščerba, AC Ústí nad Labem, atletika
Ústecký tyčkař zažívá fantastický úvod sezóny. Během února si na Pražské tyčce vylepšil osobní rekord ve skoku o tyči na 555 centimetrů, který mu nakonec vynesl dodatečnou nominaci na halové ME v Glasgow (1.-3. března). Ještě před odletem do Skotska vybojoval výkonem 5,22 metru stříbrnou medaili na halovém Mistrovství ČR.