Karel Kaška úspěšně navázal na své výkony z posledních dvou mistrovství České republiky a opět stál na stupních vítězů. První medailí získal hned v úvodním závodě 200 metrů kraul, kde si v novém osobním rekordu doplaval pro stříbrnou medaili.

Druhou medailí pak uzavřel první půlden českého šampionátu. Ve velmi vyrovnaném souboji o třetí místo nakonec našel v závěru o něco více sil než jeho českobudějovický soupeř a bronz si uzmul pro sebe. Téměř o pět sekund si vylepšil osobní rekord a zároveň tím i zaznamenal nový oddílový rekord (4:26,32), který měl sám v držení od letošního října.

V odpolední části pak Karla Kašku čekala obhajoba medaile na 1500 metrů kraul z posledních dvou šampionátů. To se nakonec nepodařilo a doplaval těsně pod stupni vítězů na čtvrtém místě. Radost mu mohl udělat aspoň vylepšený oddílový rekord na 800 metrů kraul (9:25,88), kterého dosáhl během tohoto závodu na mezičase. Mezi nejlepší desítkou závodníků skončil ještě v závodech na 100 metrů kraul a 400 metrů polohově, ve kterých doplaval shodně devátý.

Spolu s ním si účast mezi čtyřiadvaceti nejlepšími plavci v České republice vyplavaly ještě plavkyně Veronika Zelenková a Markéta Vávrová.