„Největší úspěch slavila naše karatistka Šárka Koritinová, když získala zlato v kata, stříbro v kumite a tím si zajistila pohár za kombinaci,“ konstatoval po závodech nad míru spokojený trenér Josef Patík. V kata se Šárce podařilo bez problému postoupit do semifinále, kde získala nejvyšší známku nejen ze všech závodnic, ale i nejvyšší známku kterou kdy v semifinále dostala.

„Postupovala do finále z prvního místa a ve finále jen potvrdila, že je nejlepší,“ doplnil Patík. Kortinové se dařilo i v kumite, kde poprvé ve své kariéře porazila svojí týmovou kolegyni Annu Doležalovou a měla tak obrovskou radost. Dvě medaile, a to stříbrné, získala i Pavla Patíková i přesto, že měla poměrně velký tréninkový výpadek. V kata i v kumite porazila soupeřku z Ukrajiny.

Obrovský úspěch zaznamenala nejmladší účastnice z výpravy KK Kadaň a Klášterec Nikol Matušová, která na svých vůbec prvních závodech vybojovala stříbrnou medaili v kata. Přesto, že má teprve bílý pásek ukázala, že je velice šikovná. Další stříbrnou medaili přidal David Vyhnálek, kterému ve finále uteklo zlato jen o pověstný kousek. Stříbrný medailový úspěch dovršil kata tým Šárka Koritinová, Michal Málek a David Vyhnálek.

Medailový zisk zkompletovala Anna Doležalová, která získala v kumite bronzovou medaili. S výkony svých svěřenců byli trenéři klubu velmi spokojení. „Všem závodníkům moc děkujeme za obrovské nasazení a gratulujeme k dosaženým výsledkům,“ uzavřel svůj komentář předseda Karate klubu Kadaň a Klášterec Josef Patík.

Výsledky:

Mini žákyně - Nikol Matušová - 2. místo v kata
Mladší žákyně - Barbora Křížová - 6. místo v kumite
Starší žákyně - Šárka Koritinová - 2. místo v kumite, 1. místo v kata
Anna Doležalová - 3. místo v kumite - Starší žáci
David Vyhnálek - 5. místo v kumite, 2. místo v kata
Mladší dorostenky - Emma Beranová - 6. místo v kumite,
Starší dorostenky - Pavla Patíková - 2. místo v kumite, 2. místo v kata
KATA TÝM - Starší žáci - Šárka Koritinová, Michal Málek, David Vyhnálek - 2. místo