Gasshuku JKA ČR je mezinárodní vícedenní cvičení karate pod vedením instruktorů z Japonska (Tatsuya Naka, 7. DAN JKA a Koichiro Okuma 6. DAN JKA), kteří disponují vysokými znalostmi z oblasti karate a vlastní k předávání těchto informací dostatečný technický stupeň vyspělosti. Karatisté cvičí cca 8 hodin denně ve sportovní hale po skupinách, dle technické vyspělosti, po dobu 5 dnů. Poslední den se koná společný trénink, kterému předchází focení s japonskými instruktory. Celkový počet zúčastněných je vyšší než 300 osob ze 17 zemí světa.

Zástupci Karate klubu Kadaň a Klášterec na mezinárodním semináři.Zdroj: archiv oddílu

Místní klub přispěl celkem 12 účastníky. Trenéři se zúčastnili proto, aby si upevnili správné provedení technik a získali nápady pro trénování svých svěřenců. A protože Gasshuku znamená „Setkat se a být spolu“, tak i naši závodníci využili možnosti zacvičit si pod vedením senseiů z Japonska a naučit se nové katy, vyfotit se s nimi a nechat si podepsat pásky. Tréninky byly náročné, všichni se snažili cvičit naplno a někdy byla únava opravdu veliká.

Vedení Karate klubu Kadaně a Klášterce se podařilo ve spolupráci s oběma městy a organizačním týmem Gasshuku ČR tuto akci pro rok 2020 opět dostat do sportovní haly v Kadani.

(pat, vev)