Závodníci z Karate klubu Kadaň a Klášterec se zúčastnili Mistrovství Evropy mládeže do 18 let v karate JKA v srbském městě Kragujevac. První soutěžní den se konala soutěž jednotlivců. První začínaly mladší kategorie, ve kterých se představili všichni mladí borci z Kadaně a Klášterce. Úvodní dva zápasy v kata nevyšly jak Šárce Koritinové v kategorii desetiletých dívek, tak Davidu Vyhnálkovi v kategorii o rok vyšší. Lépe dopadl Jan Matěj Pospíšil, který v kategorii devítiletých po prvním volném kole porazil ve druhém domácího Vukmira Sava. Přesto se však do závěrečných bojů neprobojoval.

To Dominik Vitásek v kategorii desetiletých vybojoval finále, kde skončil čtvrtý. V kumite se dostal opět nejdál Jan Matěj Pospíšil a Dominik Vitásek, kteří oba shodně obsadili páté až osmé místo. David Vyhnálek a Šárka Koritinová neuspěli ani v kumite, kde vypadli hned po svém prvním zápase. Oba sice předvedli dobrý výkon, ale rozhodčí jim nedali šanci. „Jak jsem zpětně koukal na videa, musím konstatovat, že oba naše svěřence rozhodčí poškodili a měli minimálně v kumite postoupit do dalších bojů,“ posteskl si po turnaji trenér Josef Patík.

Bronz Tesařové

Svoje kvality na turnaji předvedla ostřílená závodnice a několikanásobná medailistka Kristýna Tesařová, V kategorii šestnáctiletých prošla v kata bez zaváhání až do čtyřčlenného finále. Kristýna bohužel na nejvyšší stupeň nevystoupila a skončila třetí. Přesto je to skvělý výsledek. V kumite se letos Kristýně tentokrát nedařilo a vypadla hned v prvním kole.

Druhý den byly na programu soutěže družstev. Do bojů za reprezentaci nastoupilo za oddíl v kumite už jen trio Kristýna Tesařová, David Vyhnálek a Šárka Koritinová. Děvčata z Čech v kategorii šestnáct a sedmnáct let v prvním kole vyřadila Norky. Bohužel boj o finále s týmem Německa děvčata nezvládla. 

Chuť si spravili po smolné sobotě i David se Šárkou a v kumite týmech si z ME JKA odnesli bronzové medaile. Klukům i děvčatům v kategorii deset až jedenáct let vystavili stop v semifinále domácí Srbové a Srbky.

Spokojený trenér

„S vystoupením našich svěřenců jsme spokojeni, máme sice na některá rozhodnutí rozhodčích jiný názor, ale takový je sport. Myslím si, že vzhledem k tomu, že někteří naši borci sem jeli sbírat zkušenosti, nedopadli špatně. Chtěl bych jim všem poděkovat za dobrou reprezentaci,“ řekl po turnaji trenér Josef Patík.