V KATA ZÍSKALA KRISTÝNA STŘÍBRO

Jako první vstoupila do soutěže Kristýna Tesařová v disciplíně Kata (sestavy). Vedlo se jí výtečně a probojovala se až do finále, kde nestačila jen na vítězku z Ruska. Kristýna tak ziskem stříbrné medaile vylepšila svou pozici oproti loňskému umístění o jeden stupínek   a čekalo se, co předvede v Kumite.

BRONZ PŘIPOJILA V DISCIPLÍNĚ KUMITE

V Kumite byl k ní los až příliš krutý a v prvním kole jí přidělil těžkou soupeřku z Ruska. Kristýna ale předvedla jeden ze svých nejlepších výkonů, Rusce nedovolila žádný bodovaný útok a sama po pěkné kombinaci zabodovala. V závěru si výborným taktickým výkonem vítězství pohlídala a jedna z nejlepších závodnic šampionátu díky vynikajícímu výkonu Kristýny skončila už v prvním kole.

Druhý zápas byl poněkud jednodušší a Kristýna Tesařová soupeřku z Maďarska porazila před časovým limitem a probojovala se opět mezi poslední čtyři závodnice.

V boji o postup mezi nejlepší dvě už kadaňská závodnice nestačila na svou kolegyni z Čech Alici Andrlovou (budoucí mistryně Evropy) a prohrála. To ale nic nezměnilo na tom, že ke stříbru přidala ještě bronz, který v Kumite poražený semifinalista získává automaticky.

MATĚJ POŘÁDNĚ POTRÁPIL MISTRA EVROPY

Potom se rozběhla i soutěž pro Matěje Kalkuše, který soutěžil jen v disciplíně Kumite. Matěj se na ME nominoval poprvé ve svém životě, a tak byl ze všeho dost ve stresu. Vše z něho ale opadlo při prvním zápase, kde soupeře jasně převálcoval.
Poté přišel další zápas o postup mezi osm nejlepších. Soupeř z Dánska byl houževnatý a daleko lepší než soupeř před ním, ale kadaňský borec si s ním poradil před časovým limitem.

Přišel boj o postup mezi nejlepší čtyři, jehož vítězství zaručovalo medaili. Závodník Karate klubu bohužel narazil na budoucího vítěze ME a do bojů o medaile po prohře nezasáhl. Bojoval však velmi dobře a Kirilla Artiugina z Ruska velmi potrápil. Bohužel prohrál 1:2, ale 5. místo na ME JKA v karate je při jeho první účasti super výsledek.