Závodů se zúčastní současná elita v kategoriích juniorů, dorostu a žactva, pro které je tento podnik zároveň nominačním testem na mezinárodní regatu v Piešťanech. Soutěžit bude cca 500 chlapců a děvčat z celé ČR. Soutěže budou probíhat v sobotu i v neděli od 8:00 hodin rozjížďkami a mezijízdami na 500 a 200 m. Finálové jízdy pak po oba dny proběhnou zhruba od 14:00 do 18:00 hodin.

Jedná se o jeden ze čtyř vrcholných závodů v rychlostní kanoistice v republice v tomto roce. Pořadatelem je oddíl kanoistiky při Sportclubu 80 Chomutov, který je druhým nejúspěšnějším oddílem v ČR v roce 2013.

Přijďte se podívat na chomutovské úspěšné závodníky, zejména na výkony žáků Fridrycha a Novotného, dorosteneckých reprezentantů ČR Bišického a Štejnara, juniora J. Nachtigala a další nadějné závodníky chomutovské kanoistiky.

Vždyť kanoistické závody v Chomutově jsou velice oblíbené, krásné prostředí Kamencového jezera, panorama Krušných hor a ideální prostředí pro závodění vytvářejí dokonalé podmínky pro tento sport.