Do Račic se sjelo přibližně padesátek posádek z celé České republiky. Pro tuto výjimečnou příležitost oddíl SC 80 kanoistika poskládal hned dvě posádky. Jednu složil v kategorii mix (12 mužů a 8 žen) a jednu v kategorii mužů. V Račicích se závodilo na třech tratích: na 200, 500 a 2000 m.

Nejlépe dopadla mužská posádka na trati 200m, kde získala čtvrté místo. V ostatních kategoriích se „Draci z Kamenčáku“ rozhodně ukázali v dobrém světle a většinou s malým odstupem skončili uprostřed startovního pole. Trenérka chomutovské posádky dračích lodí Blanka Doležalová hodnotila průběh MČR kladně.

„Premiérovou účast posádky, výsledek i přístup všech závodníků hodnotím velmi pozitivně. Vzhledem k tomu, že třetina naší posádky jsou vlastně závodníci z jiného vodáckého sportu (rychlostní kanoistika a divoká voda, pozn. aut.), je obzvláště čtvrté místo v mužské kategorii obrovským oddílovým úspěchem.

Špičkové posádky konkurenčních oddílů se specializují na dračí lodě prakticky po celou sezónu. Závody dračích lodí nejsou jen o síle, je to složitá chemie dobré techniky pádlování a dokonalého souznění posádky. V obojím máme rezervy, a proto je tu velký prostor ke zlepšování. MČR byla velká zkušenost pro všechny zúčastněné a uvidíme, jak ji do budoucna zužitkujeme.“ (tom,mp)