Příjemné překvapení připravilo vedení FC Chomutov pro fotbalové fanoušky. V sobotu 1. července odehrají na stadionu na Zadních Vinohradech přípravný zápas mistři české a slovenské fotbalové ligy Slavia Praha a MŠK Žilina. Utkání začíná v 11 hodin, vstupné je symbolických 50 Kč.

Chomutovští florbalisté pořádají v sobotu v místní sportovní hale 1. ročník Memoriálu Davida Beneše. Vzpomínat se bude na bývalého spoluhráče, který zahynul před třemi lety při plnění bojové mise v Afghánistánu. Turnaj je rozdělen na dvě části. První část je připravena pro rodinné týmy z řad veřejnosti, v té druhé se utkají čtyři týmy dospělých. Klání rodinných týmů začíná v 10 hodin a skončí nejpozději ve 13 hodin. Pak odehrají vzpomínkový turnaj týmy, kterými David Beneš sám prošel.

Ve sportovním areálu Duha v Cihlářské ulici budou pro změnu k vidění futsalové zápasy. Spolek Chomutovská liga malého fotbalu připravil na sobotní odpoledne již 18. ročník Unique cupu, který bude současně oslavou 25. výročí založení jednoho z nejstarších klubů - CHLMF 1.FC Kundratice. Turnaje se zúčastní pět týmů, začátek je stanoven na 13. hodinu.