Kadetky Levhartic si připsaly první vítězství

Chomutov - Mladé basketbalistky se utkaly s Havířovem a Pardubicemi. Ženy porazily Benešov a HB Basket Praha.

11.11.2017

Utkání Chomutova (v bílém) proti PardubicímFoto: Stanislav Král

Extraligové kadetky U17 basketbalového klubu Levharti Chomutov hrály dva zápasy na vlastní palubovce. A protože se trenérovi Tomáši Eisnerovi do sestavy vrátily všechny opory, cítily mladé basketbalistky velkou šanci vylepšit svou dosavadní bilanci čtyř proher. To se jim nakonec povedlo jen částečně.

BK Levharti Chomutov - BK Havířov 70:50
(15:9, 35:21, 49:40)

Sestava Chomutova: Zdeňková 16, Pikalová 12, Mešková 12, Ceralová 11, Horsáková 9, Hrabovská 6, Běloušková 4, Hlavová, Hartmanová, Nováková, Gottwaldová, Pláničková

Chomutovské kadetky v nejsilnější sestavě byly proti Severomoravankám lepší a od samého úvodu vedly. Rozhodujícím úsekem pro první extraligové vítězství byla ale až poslední pětiminutovka, kdy domácí basketbalistky třináctibodovou šňůrou odskočily na 67:46. „Byl to od nás týmový výkon a dobrá hra především v obraně. Vítězství je pro naši psychiku obrovsky důležité,“ okomentoval zápas trenér Levhartic Tomáš Eisner.

BK Levharti Chomutov - Studánka Pardubice 68:71
(23:14, 40:29, 57:46)

Sestava Chomutova: Horsáková 14, Zdeňková 13, Pikalová 13, Mešková 12, Hrabovská 10, Ceralová 4, Běloušková 2, Hlavová, Hartmanová, Nováková, Gottwaldová, Jünglingová

Levhartice toužily po druhém víkendovém vítězství a byly mu na dosah. Po celé utkání si držely mírný náskok, který hned po přestávce dokonce navýšily na patnáct bodů. Ale ani to jim nakonec nestačilo. Jejich náskok se pozvolna tenčil, až Pardubice minutu a půl před koncem šly do vedení a to už udržely. „Trestuhodně jsme nezvládli poslední čtvrtinu. Doplatili jsme na nedostatek bojovnosti a nasazení,“ hněval se trenér Tomáš Eisner.

OBRAZEM: Záře svíček a proslovy. Chomutované uctili 17. listopad

Chomutov - Svíčky ve tmě, květiny a věnce s trikolórou.

Do Mostu se vrátí Formule 1 zlaté éry. Po 17 letech

Most /FOTO/ - Fanoušci budou moci obdivovat stroje, které pilotovali slavní jezdci od konce 60. let minulého století.

Nepovedlo se! Piráti podlehli Litvínovu 1:3.

Chomutov – Bylo to o několika gólech. A ten první vstřelili už ve 13. minutě hosté z Litvínova, co se ukázalo jako rozhodující. Zvítězili v Chomutově 3:1 a potvrdili pravidlo, že v derby favorit nevyhrává.

DENÍK NÁM FANDÍ: V pondělí představíme další fotbalový tým

Okres Chomutov - Nenechte si ujít pondělní tištěné vydání Chomutovského deníku s projektem Deník nám fandí.