Všichni kadaňští mladší žáci soutěžili v disciplíně Pointfighting. Nejlépe si vedl Lukáš Buňat, který obhajoval loňské světové stříbro. Celkem se účastnil dvou soutěžních kategorií. V obou postoupil až do finále. Skvěle ho napodobila Sára Masáková v dívčí kategorii +47 kg, která soupeřky doslova válcovala.

Barbora Jansová

V dívčí kategorii +47 kg ještě startovala Barbora Jansová, která to dotáhla až do semifinále. Zde však podlehla výborné německé reprezentantce na body a čekal jí zápas o bronzovou medaili. Tam se utkala s domácí Italkou, které však nedala šanci a došla si pro bronzovou medaili.

Nikolas Tomaško

V chlapecké kategorii +47 kg se do semifinále probojoval i Nikolas Tomaško, také jemu však finále uniklo na body. V zápase o bronz však vyzrál na Italského soupeře a zaslouženě získal již druhou bronzovou medaili pro českou výpravu.

Mistrovské tituly

Finále vyšly našim borců skvěle. Nejdříve nastoupil Lukáš Buňat v kategorii 42 kg proti polskému soupeři, kterého porazil 7:5 na body a získal tak první titul mistra světa. Dále ho čekal v kategorii -47 kg reprezentant Walesu. Zde v přímo infarktovém zápase zvítězil Lukáš Buňat 16:13 na body a získal druhý titul. Nakonec nastoupila v dívčí kategorii +47 kg Sára Masáková proti německé reprezentantce. Zápas skončil nerozhodně 7:7 a muselo dojít k jeho nastavení. I poté byl však stav nerozhodný 8:8 a o vítězce tak musela rozhodnout takzvaná “náhlá smrt“. Zde Sára ukázala srdce bojovnice, zvítězila 9:8 na body a získala mistrovský titul.