Na palubovce soupeře Kati z Kadaně nezaváhali. Vyhráli v Liberci oba víkendové florbalové zápasy, v sérii o záchranu zvítězili 3:1 a zůstali v Národní lize Západ i pro příští sezonu.

Přitom sobotní utkání se pro Kadaňské nevyvíjelo příznivě. V 37. minutě prohrávali už o čtyři branky 3:7. Jedním gólem snížil ještě do konce druhé třetiny Michal Plomer a ve třetí dvacetiminutovce přišel kadaňský uragán. Hosté ji vyhráli 6:0 a po vítězství 10:7 se ujali v sérii vedení 2:1.

Hráč Erik Štěrba byl za otočení výsledku rád: „Poprvé v sezoně jsme otočili takový rozdíl a jsme za to nesmírně rádi,“ komentoval pro web českého florbalu.

V nedělním utkání se mužstva přetahovala až do stavu 4:4, pak se Kati ujali vedení 7:4 a domácí už jenom dotahovali. Hosté zvítězili 7:6 a v sérii 3:1. Liberec tak bude bojovat ve 2. kole play down o záchranu s týmem Strakonic, Kadaň se zachránila.

Kati Kadaň – Panthers Liberec 11:6 a 5:7

Panthers Liberec – Kati Kadaň 7:10 a 6:7

Série play down 3:1 pro Kadaň.