„Zjistil jsem, že Ice (přezdívka Pavla Staňka – pozn. red.) se stává hlavním trenérem v Chomutově. Známe se už z Prostějova, také v Chomutově jsme spolu hráli. Jsme v pohodě. Respektoval jsem ho jako hráče a teď ho budu respektovat i jako trenéra,“ vyzdvihuje roli nového chomutovského trenéra po svém příchodu k Levhartům Pavel Bosák.
Bosák má za sebou šestnáct sezon v nejvyšších soutěžích, z toho dvanáct bylo v Česku a čtyři za hranicemi. Po celou kariéru se souběžně věnoval streetballu, ve kterém to dotáhl i do reprezentace. V nejvyšší české soutěži NBL nastupoval do letošního jara, kdy ukončil angažmá v Ústí nad Labem.

Pavel Staněk se vrací do Chomutova v pozici kouče. Bude trénovat áčko mužů.
Basketbalista Pavel Staněk se vrací, bude trénovat áčko mužů

Teď ho v basketbalové hierarchii čeká skok o tři patra níž. „Už mi pár lidí volalo, co budu dělat ve čtvrté lize. Ale já už si nepotřebuji nic dokazovat. Ice mě chce, pan Drobný (spolumajitel klubu – pozn. red.) mě chce a Chomutov znám, tak se těším. A snad budu zajímavý i pro mladé spoluhráče.“ Je třeba dodat, že Pavel Bosák bude nepochybně zajímavý i pro samotnou Severočeskou ligu a pro příznivce basketbalu v regionu. Ti, kteří ho zažili v minulosti, vědí, že býval pověstný horkou hlavou, stejně jako mimořádnou bojovností a neutuchající snahou jít za vítězstvím.

Trenér Petr Drobný je na právě skončenou sezonu právem hrdý
Basketbaloví Levharti hlásí: Všechny cíle v sezoně byly splněny

Hlavní tým Levhartů začne trénovat 20. srpna a Bosák se k mužstvu plánuje připojit od první chvíle. Úlevy žádat nebude. „Vždycky jsem makal a přidával si. Trénink miluji,“ prohlašuje. „A taky nechci, aby mi narostlo břicho,“ směje se.

Pavel Bosák (v bílém) vždy nechal na hřišti vše. I proti Ústí nad Labem. To platí i o trénincích.Zdroj: Deník / Chlíbek Ladislav

Co ho v Severočeské lize čeká, netuší: „Vždyť já od roku 1999 hrál jen nejvyšší soutěž. Ani nevím, jestli ji hrají mladí kluci nebo pupkatí tatíci. Snad si na mně nebude nějaký mladý kluk „honit triko“. To dopředu říkám, že nedopadne dobře. Uvidíme, co dovolí rozhodčí. Ale jestli do mě bude někdo zajíždět, tak ho sežeru,“ upozorňuje pětatřicetiletý hráč, který už sice není vyhlášeným potížistou, ale stále nezkrotl.