Junioři U19 otevírali ligovou sezonu na půdě Sparty a vedli si tam nad očekávání dobře. Hned zkraje si vypracovali uklidňující náskok, který postupem času navyšovali. Posledních pět minut dokonce odehráli se skóre 12:0 a vysoko zvítězili.

„Podali jsme až nečekaně dobrý výkon, od začátku až do konce jsme hru měli pod kontrolou. S výjimkou dvou slabých okamžiků. První přišel ve druhé čtvrtině, kdy na nás domácí postavili zónu a stáhli na dva body, ale po oddychovém čase jsme zase odskočili. Druhý moment nastal ve čtvrté čtvrtině, kdy si rozehrávači začali dělat, co chtěli, takže jsme je museli zklidnit. Celkově to ale byl výkon na úvod sezony nadstandardně dobrý,“ zdůraznil trenér Radek Holuša. „Klukům, kteří trénují s áčkem, tvrdost mužů prospívá a o to lépe se jim hraje v juniorské kategorii,“ všiml si.

Poslední vteřina třetí čtvrtiny přinesla Levhartům málo vídaný, ale o to radostnější zážitek. „Tomáš Morávek dal s klaksonem trojku přes celé hřiště. Zajímavé je, že stejnou možnost měl i na konci druhé čtvrtiny, kdy trefil obroučku. Když se pak v té třetí trefil, vyskočil dva metry vysoko radostí nejen on, ale i celá lavička,“ zmínil příjemný bonus k vítězství Radek Holuša.

Sparta Praha - Levharti Chomutov 52:79
(13:21, 31:41, 43:60)

Sestava Chomutova: Kovář 21, T. Morávek 14, Lisý 10, Pacák 9, M. Dolanský 8, Rola 8, Hlava 7, Mladý 2, Jánský, Kolář

Po sobotním výborném výkonu a vítězství na Spartě se čekalo, zda budou junioři úspěšní i v neděli doma proti Roudnici. Stav 3:6 Levharti během tří minut zvrátili na 13:6 a pak už vedení nepustili, naopak svůj náskok navyšovali. Pouze v závěrečných minutách hostům dovolili devíti body v řadě porážku zmírnit. „Oproti sobotě někteří hráči polevili. Svou sílu musíme ukázat i na hřišti a ne jít do zápasu s tím, že je automaticky vyhraný. V prvním poločase jsme nedávali jednoduché koše a tím jsme soupeři neodskočili, naopak jsme ho drželi v naději na úspěšný výsledek. Ale celkově jsem spokojený, vyzdvihl bych výkon Marka Dolanského a Ondry Kováře a všem bych poděkoval na úspěšný víkend a start do sezony,“ řekl trenér Radek Holuša.

Levharti Chomutov - BA 2006 Roudnice n. L. 67:48
(15:9, 26:15, 52:30)

Sestava Chomutova: Dolanský 22, Kovář 14, Rola 10, T. Morávek 6, Pacák 6, Lisý 4, Hlava 3, Kolář 2, Mladý, Zuska, Jánský

Další víkendové výsledky Levhartů:

muži, Severočeská liga:
Teplice - Chomutov 72:90

juniorky, liga:
Chomutov - Litoměřice 57:38

starší žákyně U15, liga:
Chomutov - DBaK Plzeň 73:49
Chomutov - Sparta Praha 38:74

starší žáci U15, liga:
Jindřichův Hradec - Chomutov 88:54

starší minižákyně U13, obl. přebor:
Chomutov - Děčín 91:8 a 76:13

S. Král