V dorostencích ve váhové kategorii do 50 kg se tito dva nadějní borci utkali ve finále a získali dvě nejcennější medaile. Jan Vopat ještě coby starší žák zlatou a Daniel Mertl stříbrnou. Potvrdili tak nadvládu Chomutova v této váhové kategorii.

JEDNO ZLATO A DVĚ STŘÍBRA VYNESLY TŘETÍ MÍSTO V DRUŽSTVECH

Úspěšně se prezentoval v Brně i Jan Kittler ve váze do 90 kg, který se probojoval taky do finále a získal další medaili – stříbrnou. Během turnaje absolvoval pět těžkých zápasů, ve kterých potvrdil svou příslušnost k české špičce. Čtvrtým zástupcem Chomutova byl Václav Jakoubek. Tomu se ale příliš nedařilo a nepřešel přes první kolo. Za jedno zlato a dvě stříbra tak tato čtveřice závodníků obsadila v celkovém hodnocení klubů vynikající třetí místo. Škoda, že pro zranění nemohli odcestovat na republikové mistrovství Matěj Černý a Matěj Bureš, kteří se svými výsledky během sezony taky nominovali na vrcholný turnaj sezony.

JAN VOPAT PŘIDAL BRONZ V ŽÁCÍCH

Jan Vopat se jako starší žák zúčastnil i Mistrovství ČR starších žáků, které se konalo v Jičíně. Do závěrečného turnaje byl nasazen jako číslo jedna, ale bohužel překvapivě zaváhal hned v prvním utkání. Opravné boje ale s přehledem zvládl a nakonec si odvezl bronzovou medaili.