Tento oblíbený turnaj, který se koná vždy na sklonku roku, dává rámcový přehled o aktuální výkonnosti mládežnického juda jednotlivých oddílu ústeckého regionu.

Soutěž je pravidelně vypsaná pro kategorie mláďat, mladšího a staršího žactva. Družstvo, které získá nejvíce bodů za umístění do třetího místa v daných věkových a váhových kategoriích, vyhrává Pohár severu.

Mladí judisté TJ VTŽ v historii soutěže tuto cennou trofej už několikrát vybojovali a také letos chtěli na místním tatami dokázat, že výborné výsledky, které během sezony sbírali, nebyly náhodné.V soutěži, kde startovalo 196 závodníků a závodnic z osmadvaceti oddílů, nenašli přemožitele a po sečtení bodů zvedli mladí borci Chomutova kýženou trofej nad hlavu.

Na vítězné konto bodově přispěli umístěním na prvních místech Daniel Mertl, Jakub Novotný, Pavel Zoubek, Ondřej Karásek, Tereza Zoubková, Josef Beneš, Jiří Obermajer, Barbora Hošková, Klára Vrbová, Adam Blažek, František Šesták a Michal Boušek. Body za umístění na stříbrné příčce získali Matěj Černý, Václav Jakoubek, Tomáš Zmátlo, Václav Procházka, Jakub Barcal, Jan Rachač a Jakub Matějček. Důležité body za třetí místa vybojovali Tomáš Němec, Přemysl Pavlíček a Pavel Holeček.

Napsal Bohuslav Stareček.