Šest set judistů z 87 zemí celého světa a mezi nimi i jeden zástupce TJ VTŽ Chomutov. David Vopat bojoval ve váze do 60 kg na juniorském šampionátu v chorvatském Záhřebu, kam se nominoval 9. místem na předešlém mistrovství Evropy.

V úvodním kole potvrdil úlohu mírného favorita proti Argentinci Galvanovi, kterého porazil před časovým limitem. Ve druhém vystoupení ale nestačil na nasazeného Belgičana Ez Zerrada. 

Los mu do úvodního kola přisoudil reprezentanta Argentiny a několikanásobného medailistu z mistrovství Jižní Ameriky Galvana. Chomutovský judista svého soupeře do ničeho nepustil a zápas, který měl zcela pod kontrolou, ukončil krásným hodem ještě před časovým limitem.

Ve druhém kole narazil na světovou juniorskou sedmičku Ez Zerrada z Belgie. Bohužel v tomto zápase David od prvních sekund nešťastně prohrával a musel dohánět soupeřovo vedení.

Třebaže byl český reprezentant jasně v dalším průběhu lepší a Belgičan byl dvakrát trestán, rozhodla o vítězi jedna jediná technika soupeře oceněná wazari.

Judista TJ VTŽ Chomutov tak do závěrečných bojů o medaile nepostoupil a s turnajem se rozloučil.