Rodák z Havlíčkova Brodu dostal totiž nabídku od klubu z nejvyšší soutěže: „Ano, obdržel jsem nabídku z extraligy, kterou bych rád využil. Proto jsem se tady domluvil na rozvázaní spolupráce," potvrdil trenér, který vedl v druhé polovině sezony 2012/2013 Piráty za záchranou v Tipsport extralize. Angažmá u Pirátů i v Kadani bylo podle jeho slov pro něho přínosem: „Bylo pro mě přínosem, každá zkušenost vás obohatí. Zažil jsem tady dobré věci, ale i horší. Co mě mrzí, že nebyla dodržena délka mé smlouvy u Pirátů Chomutov," zhodnotil krátce své působení na Chomutovsku. Do kterého klubu v extralize nastupuje, nechtěl ale pětatřicetiletý kouč prozradit: „Nechci to teď ještě říkat, moje jmenování bude oficiálně oznámeno ve čtvrtek," dodal na závěr.

Zajímavostí je, že ráno ve středu 17. prosince odvolalo vedení extraligových hokejistů Kladna hlavního trenéra Zdeňka Vojtu i jeho asistenty Petra Tatíčka a Jiřího Kopeckého. „Dohodli jsme se na ukončení spolupráce s hlavním trenérem i jeho asistenty," řekl výkonný ředitel Kladna Václav Bartoš a vzápětí dodal: „Jména nových trenérů jsou už určená a představíme je ve čtvrtek. Nemáme totiž vše ještě papírově dořešené."

První pikantní souboj mezi Piráty Chomutov a Rytíři Kladno alias mezi Turkem a Čelanským by bylo na programu v SD ARÉNĚ v pátek 17. ledna 2014.