Chomutov - Chomutovští Beavers jsou stříbrní! V sobotu, ve třetím finálovém zápase extraligy vedli na hřišti týmu Spectrum Praha 2:0, Pražané ale úspěšnými homerany otočili zápas ve svůj prospěch a zvítězili 7:2. V nedělním domácím utkání srovnali Bobři nepříznivý stav na 2:2, ale pak už bodovali pražští softballisté. Po prohře 2:9 vyhrál tým Spectrum Praha 3:1 na zápasy a stal se mistrem České republiky. Beavers Chomutov po zisku 2. místa připojili k 11 titulům Mistra ČR sedmý titul Vicemistra ČR.

Sobotní ráno na hřišti Beavers v Chomutově. Mlhavo a chomutovští softballisté nakládají svoji výzbroj a výstroj a odjíždějí ke 3. finálovému utkání do Prahy. V Praze 9 na Černém Mostě mají jejich letošní fináloví soupeři, softballisté Spectrum Praha, svůj stadion Copacabana. O víkendu tady probíhá finálový turnaj žáků ČSA a tak je všude plno softbalové drobotiny z celé ČR. Alespoň uvidí tito talentovaní softbaloví elévové při vzájemném mistrovském utkání dva nejlepší softbalové týmy z České republiky.

Softbalový stadion Spectra prošel v uplynulém roce velkou rekonstrukcí a už se tady nehraje na černém škvárovém povrchu. Vnitřní pole je antukové, vnější pole zelený trávník, přibyla tribuna a potřebné zázemí.

V sobotu Beavers vedli

BEAVERS nastupují za stavu 1 : 1 na utkání po české hymně ke 3. finálovému utkání a hned v 1. směně se ujímají vedení, když Jakub Vrba se po zdařilém odpalu dostává až na 3. metu, Jiří Nezbeda po odpalu získává 2. metu a po chybě soupeře se na výsledkové tabuli objevuje score 0 : 2 ve prospěch chomutovských. Následuje dohrávka této směny a úspěšně se na pálce prezentuje pražský Petr Vácha prvním homerunem a upravuje stav 1. směny na 1 : 2. Tento stav se nemění ani v následující směně.

Ve třetí směně soupeř úspěšně útočí, daří se mu získat dva body a v následující směně odpaluje „za plot" Tomáš Petr a získává čtvrtý bod. Ale ani nepříznivý stav 2 : 4 v neprospěch Beavers v páté směně nic moc neznamená a chomutovští hrají se svým finálovým soupeřem velice vyrovnanou partii.

Rozuzlení celého utkání přichází v 6. směně, kdy se Spectru v útoku daří obsadit dvě mety a Tomáš Klein tříbodovým homerunem výrazně stav utkání mění. Chomutovským se na tento razantní útok nedaří odpovědět a tak utkání končí vítězstvím úřadujícího vicemistra ČR 2013 výsledkem 7 : 2 a finálovou sérii Pražané vedou 2 : 1.

V neděli se chystá odveta v Chomutově. Chomutovští Beavers vědí, že mají před sebou velice silného soupeře. Žluté dresy týmu SPECTRUM PRAHA obléká sedm reprezentantů ČR, aktuálně Mistrů Evropy 2014, a pálkařská soupiska týmu je velice silná a vyrovnaná.

Přesně v poledne se oba týmy na hřišti Beavers představují početnému publiku. Zní česká státní hymna a začíná čtvrté vzájemné finálové utkání. Nejvyšší česká softbalová extraliga mužů ČSA vrcholí.

Rozhodla pátá směna

Hned první útok soupeře je úspěšný. Nejprve Petr Vácha po svém dlouhém odpalu do zadního pole obíhá všechny mety a boduje. Po něm se daří Patrikovi Koloušovi, který po svém dlouhém odpalu obsazuje 3. metu a následně dobíhá s druhým bodem. Ale ani Beavers nezůstávají bez úspěchu. Ještě v 1. směně se jim daří obsadit všechny tři mety, ale tahle příznivá útočná situace se nedaří bodově dotáhnout a končí bez bodu třetím outem. Chomutovským softballistům se ale daří srovnat score hned v následující 2. směně, kdy se juniorovi Marku Malému daří dvoubodový homerun. Stav 2 : 2 se potom nemění až do 4. směny a průběh utkání je velice dramatický a vyrovnaný. Oba týmy se opírají o dobré nadhazovače Aleše Jetmara (Spectrum) a Lubomíra Vrbenského (Beavers) a oba týmy pečlivě brání. V 5. směně jsou však úspěšní pálkaři soupeře. Nejprve boduje David Mertl a po něm Patrik Kolkus, Tomáš Klein a homerunem Tomáš Petr. Rázem je na výsledkové tabuli stav 2 : 6 ve prospěch pražského mužstva.

V 6. směně se daří soupeři obsadit dvě mety a úspěšnému pálkaři Patriku Koloušovi se podařil se podařil další homerun, kterým zatěžuje konto Beavers třemi body.

Beavers mají před sebou dohrávku 6. směny, ale jejich útok žádné body nepřináší. A tak utkání v této směně končí za stavu 2 : 9 a nejvyšší česká extraliga mužů zná svého letošního Mistra České republiky.

Po finálové sérii SC 80 BEAVERS CHOMUTOV : SPECTRUM PRAHA je stav 3 : 1 na utkání a novým Mistrem České republiky 2014 se stává soupeř chomutovských Bobrů.

V loňském finále, v říjnu 2013, chomutovští Spectrum porazili 3 : 1 a v neděli jim tuto porážku Pražané stejným způsobem oplatili.

Beavers získali sedmý titul Vicemistr ČR

Ihned po skončení čtvrtého rozhodujícího utkání následuje slavnostní předávání pohárů a medailí. Slova se ujímá předseda České softbalové asociace z Prahy Gabriel Waage, který vyzdvihuje úroveň české softbalové extraligy, která má nejvyšší úroveň v celé Evropě a oba finálové týmy patří k evropské softbalové špičce. První přebírají z rukou Gabriela Waageho pohár Vicemistra ČR a stříbrné medaile chomutovští Beavers a v týmu vládne spokojenost. To, že se nepodařilo dosáhnout na zlato vůbec není podstatné. Stále ještě platí, že Chomutov je špičkovým mužstvem nejen v České republice, ale i v Evropě. Nikomu se totiž dosud nepodařilo dosáhnout v tomto sportu vyšších met. Osmnáct účastí v závěrečných finálových bojích extraligy nepřerušeně v jedné řadě 11 titulů Mistr ČR a 7 titulů Vicemistr ČR. K tomu všemu ještě šest vítězství na nejvyšším evropském turnaji na Poháru mistrů evropských zemí. To je vizitka skromných sportovců z Chomutova, kterým nejen učarovala tato pálkovaná hra, ale vypracovali se v ní ke skutečnému mistrovství.

SPECTRUM Praha přebírá mistrovský pohár a zlaté medaile Mistra České republiky 2014 za mohutného potlesku chomutovských i pražských fanoušků. Tato pocta jim právem patří a chomutovští softballisté jim k tomuto úspěchu srdečně blahopřejí.

Bronzové medaile a 3. místo v letošním ročníku extraligy si nakonec vybojovali softballisté z Vysočiny HROŠI Havlíčkův Brod a na 4. místě skončilo mužstvo TEMPO Praha.

Softbalová sezóna 2014 končí. Chomutovští teeballoví Microbeavers vybojovali krásné 4. místo v ČR a mužstvo BEAVERS „B" se po páté v řadě stalo vítězem českého softbalového INTERPOHÁRU 2014. Takže u Beavers vládne spokojenost.