Jakub Štemberk v ruské Kazani absolvoval celkem čtyři závody a ve všech si vylepšil osobní rekord. Jako první se postavil na start 400 metrů kraul a poprvé se na dlouhém bazéně časem 3:59,31 dostal pod hranici čtyř minut. Zároveň potvrdil limit zajišťující působení v seniorské reprezentaci na příští rok. V konečném pořadí obsadil 27. místo.

Nejlepším závodem pro Štemberka byla polohová dvoustovka. Již v rozplavbách zazářil časem 2:03,90 a postoupil z desátého místa do semifinále. Odpoledne svůj čas ještě mírně vylepšil na 2:03,86 a doplaval na konečném jedenáctém místě. S přehledem také pokořil limit pro zařazení do reprezentačního áčka.

Pro další osobní rekord a dvacáté místo si doplaval časem 1:52,27 na 200 metrů kraul a v závěrečný den šampionátu si zcela doplňkově zaplaval i 50 metrů kraul a opět si vylepšil osobní rekord (24,22).

Na konci prázdnin nadějného plavce TJ Slávie Chomutov čeká ještě juniorské mistrovství světa, kam se svými výkony v letošní sezoně nominoval také. Světový šampionát juniorů se uskuteční 20. - 25. srpna v Budapešti.

Vratislav Dvořák