Sezonu 2012 měl Jakub Klečka velmi úspěšnou. Na 19. ročníku mezinárodních závodů ve Wiesbadenu v Německu obsadil v rychlopalné pistoli druhé a čtvrté místo a vytvořil tak nový český dorostenecký rekord nástřelem 273 bodů. Druhé místo přivezl také z mezinárodních závodů v Hannoveru a na prestižní soutěži mladých nadějí „22nd Meeting of the Shooting Hopes" v Plzni obsadil pěkné třetí místo.

Na Mistrovství Europy juniorů v italské Bologni obsadil slušné desáté místo. V kariéře Jakuba Klečky byla účast na tomto mistrovství prvním velkým mezinárodním závodem, a tak nepřekvapilo, že zaplatil nováčkovskou daň a výkonem na mistrovství zaostal za svými možnostmi.

V plné síle se ale předvedl v září 2012 na Mistrovství České republiky v Plzni, kde splnil roli favorita a v rychlopalné pistoli získal titul Mistra České republiky v kategorii dorostu.

I když hlavní disciplínou je pro Jakuba rychlopalná pistole, úspěchy sbírá i ve vzduchovkových zbraních. Na Mistrovství České republiky právě ve vzduchovkových zbraních získal dva individuální dorostenecké tituly Mistra České republiky a jeden titul v soutěži družstev.

Jeho střelecké kvality potvrzuje i fakt, že pro rok 2013 byl jako smluvní sportovec Ministerstva vnitra zařazen do Střediska vrcholového sportu Plzeň, co slibuje další růst v jeho kariéře.