Po sobotních skupinách neskončil v turnaji ani jeden jeho favorit a některé týmy ukázaly své kvality. V nedělných skupinách se s turnajem už musely rozloučit i silné týmy jako Santos Kadaň, Qark s.r.o., FC Viet Chomutov, Limita Praha, loni třetí Technoline i několikanásobný vítěz turnaje Atlantic Rakovník. Naopak do osmifinále se trochu překvapivě probojovaly týmy Generali, Šavle 21 i domácí 1. SK Jirkov.

V osmifinále se žádné velké překvapení nekonalo, i když některé silné týmy na sebe narazily brzo a postoupit mohl jen jeden.

Hned skvělý zápas ukázalo první čtvrtfinále, kde o postupu L. A. Interiéru nad nováčkem turnaje Impériem Podbořany musely rozhodnout až pokutové kopy. Dlouho se s favorizovanými Jablíčky ve druhém čtvrtfinále držel Lochotín a až branka v závěru rozhodla o postupu favorita. Velký bojem bylo čtvrtfinále mezi loňským vítězem, který hrál letos pod názvem FC Baník Chomutov a Sport restaurantem Jirkov. Zápas rozhodla jediná branka a obhájce postoupil do semifinále, nedávný vítěz turnaje Prolov cup z turnaje vypadl. Poslední čtvrtfinále mezi nováčkem turnaje Besiktasem Jirkov a nejúspěšnějším týmem v historii turnaje Za Zenitem Praha se v závěru strhl v přestřelku a velké překvapení bylo na světě. Postoupil nováček, naopak s turnajem se musel rozloučit jeden z favoritů.

Semifinálovými zápasy turnaj gradoval, protože to byly velmi kvalitní a pro oko diváka i zajímavé zápasy. První semifinále zařídili účastníci předloňského finále a o branku vyhrála Jablíčka, která postoupila při třetí účasti na turnaji potřetí do finále. Druhé semifinále bylo také vyrovnané a nováček turnaje Besiktas Jirkov pokračoval v spanilé jízdě, protože porazil obhájce loňského vítězství FC Baník Chomutov.

O třetí místo rozhodovaly jenom pokutové kopy a lepší mušku měli hráči L.A. Interiéru Chomutov, čímž obsadili třetí místo a na FC Baník Chomutov zbylo čtvrté místo.

Ve finále turnaje byl k vidění velmi dobrý výkon obou týmů, hrál se pohledný zápas a oba dva týmy rozhodně hodně chtěly vyhrát. Co finále ale chybělo, byly branky a tak se muselo rozhodovat již počtvrté v řadě o vítězi turnaje v penaltovém rozstřelu. Projevila se zkušenost Jablíček, která byla přesnější a tím se stala podruhé vítězem turnaje. Besiktas Jirkov při své první účastni na turnaji obsadil druhé místo.

Nejlepším střelcem turnaje se stal Jakub Kroutil z Besitkasu Jirkov, který vstřelil deset branek. Nejlepším brankářem byl vyhlášen jeho spoluhráč Martin Národa a nejlepším hráčem Martin Šlajchrt z Jablíček Chomutov.

OSMIFINÁLE:

L.A. INTERIÉR – GENERALI 5:1 (1:0), J. Šabík, J. Vrba, R. Haba, D. Nobst, R. Pěnička – D. Hříbal;
IMPÉRIUM PODBOŘANY – 1. SK JIRKOV 7:0 (2:0), M. Hrbík 2, D. Kalamin 2, Z. Pešek, J. Kukla, M. Kováč;
JABLÍČKA CHOMUTOV – AUTO MACÁK 2:0 (1:0), M. Šlajchrt 2;
LOCHOTÍN – STRUPČICE MOST 2:1 (1:1), L. Ulč, K. Fürbacher – F. Jančička;
SPORT RESTAURANT JIRKOV – ŠAVLE 21 2:0 (0:0), P. Minařík, J. Chmelan;
FC BANÍK CHOMUTOV – BULDOCI 2:0 (1:0), M. Farář, V. Holub;
BESIKTAS JIRKOV – FC CITIZENS 3:0 (1:0), J. Kroutil 2, L. Trávníček;
ZA ZENITEM PRAHA – BENFIKA CHOMUTOV 2:0 (1:0), R. Niklák, D. Gadžundo;

ČTVRTFINÁLE:

L.A. INTERIÉR – IMPÉRIUM PODBOŘANY 1:1 (1:1), PK 3:2, R. Haba – D. Kalamin;
JABLÍČKA CHOMUTOV – LOCHOTÍN 2:0 (1:0), D. Haviar, J. Hyneš;
SPORT RESTAURANT JIRKOV – FC BANÍK CHOMUTOV 0:1 (0:0), L. Berthold;
BESIKTAS JIRKOV – ZA ZENITEM PRAHA 9:3 (4:1), J. Bašek 4, J. Kroutil 2, V. Nedvěd, F. Flajšman, M. Národa – P. Boubín 3;

SEMIFINÁLE:

L.A. INTERIÉR – JABLÍČKA 0:1 (0:0), D. Haviár;
FC BANÍK CHOMUTOV – BESIKTAS JIRKOV 2:3 (0:1), J. Štítkovec, P. Nový ml. – L. Zoula, J. Kroutil, D. Ameti;

O TŘETÍ MÍSTO:

L.A. INTERIÉR CHOMUTOV – FC BANÍK CHOMUTOV 4 : 2 PK

FINÁLE:

JABLÍČKA CHOMUTOV – BESIKTAS 0:0, PK 2:0.

Napsal jiří Kupec, kráceno a upraveno redakcí.