Ze šesti střel v závěru zápasu dal Showron Glover jen dva body, ale stejně byl hrdinou. Jak to?

Pětačtyřicet sekund před koncem zápasu byl stav vyrovnaný 80:80. Chomutov byl v útoku, Glover zkoušel střelu za tři body. Nedal. Jeho parťák Fields míč doskočil, Glover měl druhý pokus. Jenže ani za dva body to nevyšlo a útočila Opava. Jenže agilní štírek Glover dokázal protihráči sebrat míč a opavským nezbylo než faulovat. První trestný hod chomutovský rozehrávač proměnil, ale druhý mířil vedle. Jenže Glover si odskočený míč sám doskočil a vykoledoval si další faul! Opět proměnil jen jeden ze dvou pokusů, ale protože do konce zbývala už jediná sekunda, byly tyto dva trestné hody rozhodující. Závěrečná dlouhá střela Opavy do koše nepadla a chomutovská lavička vybuchla nadšením - 80:82.

"Vyhrál šťastnější tým," řekl kouč Chomutova Tomáš Eisner. "My jsme v poločase vedli, Opava ale zabrala a dostala se přes nás. Nakonec se o vítězství rozhodovalo v samotném závěru, kdy nám vyšel jeden brejk."

Tři čtvrtiny zápasu to přitom vypadalo jako na houpačce. Po první čtvrtině Levharti prohrávali o pět bodů, po poločase o sedm vedli. Jenže pak jim utekl úvod druhé půle a dostali se zase do šestibodového manka. To ale postupně smazali a během čtvrtého dějství už se celky přetahovaly maximálně o dvoubodové vedení.

Zatímco závěr si pro sebe uzmul Glover, v průběhu zápasu excelovali jiní. Nejlepším střelcem Chomutova byl uzdravený Pavel Bosák s 21body, zářil však také Fields, který si opět připsal double-double (19 bodů, 16 doskoků).

Pro Levharty to bylo vítězství o to cennější, že Opava je jedním z týmu, s nimiž bojují v tabulce o co nejlepší umístění pro nadstavbovou část. Ať už o lepší pozici ve skupině A2, kde se bude bojovat o předkolo play-off nebo přímo o postup do skupiny A1, což by byl mimořádný úspěch.

Chomutov je zatím v tabulce osmý, na dohled od postupového místa do skupiny A1. Má dokonce stejně bodů jako šesté Levice, ale také o zápas navíc. K tomu se zezadu tlačí zvedající se Děčín, který doma senzačně porazil Nymburk. Postup do A1 by byl malý zázrak. Každopádně sestupové starosti by Chomutov mít neměl. 

BK Opava - Levharti Chomutov 80:82 (24:19 42:49 66:65)

Body: Sokolovský 31, Blažek 20, Šiřina 11, Miklóšik 8, Dokoupil 4, Palát a Vaňák 3 – Bosák 21, Fields 19, Staněk 14, Pecka 10, Glover 8, Žampach 7, Honomichl 3.
Trojky: 6/24:5/14, Střelba za 2 body: 20/37:27/51, Trestné hody: 22/28:13/23, Doskoky: 32:42