DEVĚT ZÁVODŮ A KAREL KAŠKA BYL VŽDY NA STUPNÍCH VÍTĚZŮ

Z nejmladšího zúčastněného ročníku (2004) zazářil Karel Kaška, který ve všech svých devíti závodech doplaval mezi nejlepší trojicí plavců a ve třech případech dokonce vyhrál (200 metrů znak, 400 a 1500 metrů kraul). Ve vítězném závodě na 400 metrů kraul (4:42,80) navíc překonal oddílový rekord, který před šesti lety stanovil Tomáš Franta. Husarský kousek se mu pak podařil v závodě na 1500 metrů kraul, během kterého dokázal překonat hned dva letité oddílové rekordy, a to Jakuba Havlíka z roku 1999 (1 500 m + mezičas na 800 m). Nové rekordy mají hodnotu 18:08,00 (1500 metrů kraul) a 9:44,50 (800 metrů kraul).

Z jeho výkonů měla radost i Markéta Šilhanová: „Kája patří v tréninku mezi nejsvědomitější plavce a na závodech podává stabilně kvalitní výkony, ale až na těchto závodech se naplno ukázalo, co v něm doopravdy je a jak pilný v přípravě bývá. Hned z toho bylo překonání tří oddílových rekordů, z nichž dva v tabulkách visely dlouhých sedmnáct let. Kromě toho ale plaval ve výborných osobácích všechny své závody, přestože jich měl opravdu hodně," ocenila snahu i výsledky trenérka mladého plavce.

KAMILA SLABIHOUDOVÁ SE RADOVALA ČTYŘIKRÁT Z PRVNÍHO MÍSTA

Z dvanáctiletých plavců Karla medailově doplnily ještě Veronika Zelenková s Markétou Vávrovou, které doplavaly na druhém a třetím místě na 200 metrů motýlek.

V kategorii plavců narozených v roce 2002 tradičně dominovala Kamila Slabihoudová, která podobně jako Karel Kaška doplavala ve všech svých devíti závodech na stupních vítězů a z prvního místa se radovala dokonce čtyřikrát, když postupně ovládla 100 metrů prsa, 800 metrů kraul, 200 a 400 metrů polohově.

FILIP JEZBERA ZAZÁŘIL NA TŘECH TRATÍCH

Ze třech vítězství se radoval Filip Jezbera, který vyhrál 100 a 200 metrů znak a 200 metrů polohově. Nechybělo mnoho a oddílové tabulky se mohly přepisovat i u čtrnáctiletých žáků, když Filip na 400 metrů polohově (4:57,10) jen těsně nestačil na sedm let starý rekord Ondřeje Baumrta. Na bronzové medaile dosáhly ještě Michaela Malinová s Eliškou Dvořákovou.

„Druhým plavcem, který si zaslouží speciální pochvalu je určitě Filip Jezbera, protože jeho výkony během celých závodů a především pak v úplně posledním závodě na dlouhé polohovce, navíc po tak náročném víkendu, byl opravdu dobrý," zhodnotila Markéta Šilhanová.

Závodů se účastnili také starší plavci (r. narození 2001 a starší), pro které se však o nominační závody nejednalo. Mezi těmito plavci se nejvíce dařilo Markétě Jenčkové, která si vyplavala pět pódiových umístění a především nové osobní rekordy, na které ve svých hlavních disciplínách čekala dva roky.

Chomutovské plavkyně se postavily na start i ve štafetách. V kraulové na 4x50 metrů doplavaly na druhém místě (Jenčková, Veselá, Holá, Šilhanová) a v polohové pak s přehledem zvítězily (Slabihoudová, Veselá, Šilhanová, Jenčková).

Napsal Vratislav Dvořák.