V duelu Levhartů se slovenským mistrem byl favorit jasný. Papírová převaha měla být jasně na straně hostů, to ale bylo domácím jedno. Do soupeře se pustili bez respektu a v úvodu utkání vedli již 21:7. Slovenský mistr ale přece ukázal svou formu.

Utkání muselo po výsledku 87:87 dojít do prodloužení. V něm to nevypadalo s Levharty dobře, prohrávali již o pět bodů, trestné hody po hostujících faulech však vykřesaly domácím naději.

A v posledních vteřinách prodloužení přišla velká chvíle Zdeňka Hanzlíka. Ten se ujal trojkové střely v rohu a v chomutovské hale doslova rozpoutal peklo. Jeho trojka byla o to zajímavější, že rozhodnout mohl již o minutu dříve, se stejného místa ale vůbec netrefil zařízení.

„ Po tom air ballu jsem se necítil zrovna nejlépe,“ přiznal šťastný střelec. Nad svojí finální střelou ale nepřemýšlel. „Já jsem v týmu tím střelcem a musím si hledat každou volnou pozici. Když přišla, prostě jsem vystřelil.“

Důležitější střelu mladý hráč Chomutova nikdy neproměnil. Ve většině případů zklamal. „Nebylo to poprvé, co jsem mohl rozhodnout takto utkání a většinou jsem zklamal.“

Tentokrát však Hanzlík udělal radost všem domácím příznivcům, neméně tak svému trenérovi, pro kterého bylo vítězství dárkem k narození jeho prvního syna.

Ten se narodil 25. prosince. Tomáš Eisner tak musel přípravu na utkání spojit s návštěvami porodnice. „Trénovali jsme dvoufázově a i příprava na utkání byla klasická. Večer po trénincích jsem vždy jel do porodnice, kde jsem s manželkou a synem byl až do rána. Dnešní vítězství bylo krásným dárkem, který jsem mohl k narození syna dostat.“

Další utkání čeká na Levharty již tento pátek, kdy přivítají opět na domácí palubovce Plzeň. Utkání začíná v 18:00 a Levharti budou opět bojovat o vítězství.