Marku, před dvěma týdny odstartovala druhá část přípravy. Jak zatím probíhá?
Příprava je intenzivní, s týmem trénujeme třikrát týdně. Tréninky jsou zatím zaměřené na jednotlivé herní činnosti jako střelba, přihrávky a hlavně osobní souboje. Udržujeme také fyzičku nabranou v první části přípravy.

Jak trávíte volno mezi tréninky a prací? Zařazujete do svého plánu i individuální přípravu?
Samozřejmě v době svého volna zařazuji do svého plánu doplňkové sporty. Je to hlavně posilovna, plavání nebo běh. Nelze vše vyjmenovat. Myslím ale, že doplňkové sporty by měl mít každý hráč.

Tým má za sebou první herní zkoušky, jaký je váš dojem ze hry?
Myslím, že hra vypadá zatím dobře, což jsme předvedli v přípravném utkání proti juniorům Tatranu Střešovice. Také se ukázala naše dobrá fyzická připravenost, zápas byl hraný na 3x 30 minut ve vysokém tempu. Je ale teprve začátek přípravy na ligu, pořád je, co zlepšovat. Věřím, že naše hra bude před prvním zápasem s rivalem z Kadaně dokonalá (smích).

Naposledy jste nastoupili proti favoritovi 1. ligy – Spartě Praha. Co zápas ukázal?
Budu se opět opakovat, ale myslím, že ukázal dobrou fyzickou připravenost týmu. Dále bylo na zápase vidět, že hra celků z vyšších lig je mnohem rychlejší, hráči mají perfektní pohyb.

Proti podobnému soupeři se nehraje každý den, napadlo vás někdy, že by Chomutov mohl hrát se Spartou?
Vůbec. Pro mě osobně to byl velký zážitek. Ze zápasu jsem si odnesl důležité zkušenosti a všichni jsme se snažili podat ten nejlepší výkon. Jsem rád, že jsme dostali možnost hrát proti Spartě.

Občas se účastníte i tréninků mládeže. Jak vidíte budoucnost florbalu v Chomutově?
Nemám důvod se o budoucnost chomutovského florbalu bát. Kluci mladších kategorií na trenincích tvrdě makají a davají do tréninku úplně vše. Jak se lidově říká, jsou na florbal přímo nadržení. Mezi nimi se nachází dle mého názoru i dost pozoruhodných talentů, kteří když budou na sobě pracovat, mají na to, aby v budoucnu hráli vrcholový florbal.

Kádr A týmu se postupně obměňuje, celá řada hráčů z loňska už v něm není. Není to škoda?
Zajisté, že to je škoda. Pokud má tým stabilně stejné hráče, dá se pořád pokračovat dál a dál, ale pokud se hráči často mění dlouhodobě to narušuje celkový koncept tréninku týmu, musí se zapracovávat noví hráči do týmu.

Před sebou máte ještě několik přípravných utkání a pak první kolo Poháru na domácí půdě. Jak se těšíte na další část přípravy?
Já osobně se moc těším. Přáteláky i pohár nás nepochybně prověří. Pohár bude navíc první šancí se ukázat před domácím publikem. Do budoucna počítám s tím, že nás bude chodit podporovat stále více a více diváků a vytvoří tak skvělou kulisu pro boje o nejvyšší příčky v 2.lize.

Jaké budou cíle v příštím ročníku druhé ligy?
Jak jsem již uvedl, tým má potenciál na to, aby hrál o nejvyšší příčk