Osmý tým Panthers Kadaň bojuje s vítězem Dandy Chomutov a pátý Kapitán Jirkov se čtvrtou Kolibou Ústí nad Labem. Čtvrtfinále se hraje na tři vítězné zápasy, tento víkend jsou po dvou prvních utkáních na pořadu odvety.

Dandy Chomutov potvrdil roli favorita

V prvním utkání šli překvapivě do vedení hosté z Kadaně, ale hokejbalisté Dandy přidali a zápas otočili ve svůj prospěch. Rozhodnuto bylo již po druhé třetině, kdy byl stav 5:1 ve prospěch domácích.

„Čekal jsem ze začátku zápasu, že na soupeře vletíme a ukážeme naší sílu. To se bohužel nestalo. Soupeř byl hodně v pohybu a tlačil se na nás, z čehož pramenily hrubky. Řekl bych, že po našem vstřeleném gólu už byl na hřišti jenom jeden tým," zhodnotil utkání Tomáš Chyba, hráč Dandy Chomutov.

Druhé utkání mělo podobný průběh jako úvodní duel. I když se hra většinou odehrávala na polovině Kadaně, první třetina skončila bezbrankovou remízou. O svém vítězství rozhodl tým Dandy až v samotném závěru, kdy nastřílel během posledních pěti minut čtyři branky.

Hráč Panters Stanislav Jiskra byl po zápase zklamaný : „Myslím, že výsledek neodpovídá předvedené hře. První třetinu jsme odehráli dobře a do druhé jsme šli s tím, aby se neopakoval první zápas. To se nám také povedlo. Do třetí třetiny se šlo za stavu 3:1 pro domácí, vytvořili jsme si i šance, ale bohužel z toho nebyl žádný gól. To, co se stalo v posledních pěti minutách, nejde ani popsat. Celý zápas jsme dřeli a za pět minut dostaneme po našich chybách čtyři branky."

HBC Dandy Chomutov - HSÚ Panthers Kadaň 7:2 (1:1, 4:0, 2:1)

Branky Dandy: Hrdlička 2, Mála 2, Chyba, Toman , Kocour Mládek 2;

HBC Dandy Chomutov - HSÚ Panthers Kadaň 7:1 (0:0, 3:1, 4:0)

Stav série: 2:0.

Kapitáni překvapili v Ústí nad Labem

V dalším čtvrtfinálovém duelu statečně bojuje Kapitán Jirkov, který překvapivě vyhrál první utkání v Ústí nad Labem. I když v tabulce před play off dělila oba týmy pouze jedna příčka, bodový rozdíl hovořil jasně ve prospěch Ústí, které mělo náskok třinácti bodů. Ve druhém zápase domácí už potvrdili roli favorita a vyrovnali stav série na 1:1.

HSÚ Koliba Ústí nad Labem - HBC Kapitán Jirkov 2:5 (1:1, 0:1, 1:3)

Branky Jirkova: Průcha 2, Bureš, Petrovický, Mojžíš;

HSÚ Koliba Ústí nad Labem - HBC Kapitán Jirkov 4:2 (2:1, 1:1, 1:0)

Branky Jirkova: Gill, Wenzl.

Stav série: 1:1.

Výsledkový servis zbývajících čtvrtfinálových zápasů:

HBC Bazzy Děčín - TJ Baník Meziboří 5:1 a 8:0;

HBC Lev Litvínov „B" - HBC Concept Team Most 3:1 a 4:1.