I přes omezené možnosti trénování vlivem přestavby chomutovského softbalového areálu se softbalová děvčata z Beavers letos poprvé vrhla do boje extraligy juniorek. „Na samém začátku byl náš úkol hlavně nesestoupit. Zda se to naplní, ukáže až konec základní části,“ prvotně hodnotil Karel Turčík, trenér hráček Beavers Chomutov. Jenže přišlo obrovské překvapení.

Po odehrané základní části extraligy juniorek složené ze šesti týmů se Chomutovanky, ač byly nazývány nováčkem a nejmladším týmem soutěže, probojovaly do play-off nejlepší čtveřice v republice na druhé místo s deseti výhrami na kontě.

Pořadí po základní části: 1.SK Joudrs Praha, 2. Beavers Chomutov, 3. Cats Brno, 4. Arrows Ostrava.

Boje o medaile odstartovalo semifinále o víkendu 5.- 6. září, kdy se Chomutov potkal s Brnem. První krok v Brně nebyl sice ideální, ale dvě domácí výhry poslaly do finále severočeské holky, kde budou bojovat o medaili nejcennější.

„Už teď se radujeme z obrovského úspěchu, i přestože nás čeká ještě finále nejvyšší soutěže, které se odehraje opět na dvě vítězná utkání ve dnech 19.-20.září 2020 proti SK Joudrs Praha. Je to v pořadí již druhý dárek dívčího softbalu pro náš nový a toužebně očekávaný softbalový areál,“ září členka výboru Beavers Chomutov Martina Kindermannová.