Poslední dobou hrají chomutovští házenkáři špatně a vůbec se jim nedaří. A v tomto trendu bohužel pokračovali i proti Jablonci.

Začátek zápasu byl vyrovnaný. Ve 22. minutě vedl Chomutov 11:8, ale iniciativa se poté přestěhovala na stranu Jablonce, který vyhrál první poločas 13:12.

Rozhodující byl úvod druhé půle, kdy hosté odskočili na 19:14 a tento náskok si hlídali až do konce. Chomutovští stáhli až na dvoubrankový rozdíl, ale víc jim jejich soupeři nedovolili.

„Po třech porážkách v řadě jsme potřebovali vyhrát, ale že se to povede zrovna v Chomutově, to jsme nečekali. Domácí jsou v útlumu, chybí jim Šopejstal. První poločas nám nevyšel, ale ve druhém jsme hráli to, co jsme chtěli,“ zářil po zápas spokojeností jablonecký trenér František Dědeček.

Trenér domácích Michal Sehrig pochopitelně radostí příliš neoplýval. „Minimální střelba spojek, mnoho technických chyb a slabá obrana. To rozhodlo.“

HK Chomutov – ELP Jablonec nad Nisou 23:27 (12:13)

Chomutov: Kurial, Bechyňský – Jin. Bada 8 gólů, Pošta 5, P. Vaněk 4, M. Vaněk 4, Jar. Bada 2, Jiřík, Shrbený, Pták, Maňák.
Příští utkání sehrají chomutovští házenkáři 8. listopadu v Mostě.