V prvním utkání v Krčíně dlouho hrály vyrovnanou partii. Chomutovské hráčky si dokonce udržovaly mírný náskok, vedly 7 : 6 a pak ještě 8 : 7. „Najednou jsme ale začali organizovat hru jiným způsobem než na začátku. Přestali jsme hrát to, co nám přineslo vedení," nebyl spokojen s touto fází hry vedoucí týmu Vojtěch Čihař. A tak se po oddychovém čase domácích chomutovské hráčky najednou dostaly z jednogólového náskoku do čtyřgólového manka 8 : 12. V dalším průběhu stačily ještě korigovat na 11 : 12, ale na více jim už síly nestačily a nakonec podlehly v Krčíně 16 : 21.

V nedělním zápase na hřišti prvního týmu tabulky Dobrušky odehrály taky velmi dobrý zápas. Vydařil se jim začátek, když z pěti střeleckých pokusů vstřelily pět branek. O lepší výsledek je připravil střelecký výpadek uprostřed zápasu, když neproměnily čtyři dobré příležitosti a následně střílely z nepřipravených pozic. Prohra 20 : 30 je tak pro mladé házenkářky docela krutá, i tak ale zápas s budoucím mistrem republiky je pro ně velmi cennou zkušeností, kterou můžou zúročit ve své další házenkářské kariéře.

Po devatenácti odehraných kolech jsou hráčky SK Chomutov NH na šestém místě 1. ligy žen.

Příští zápas odehrají na domácím hřišti, kde ve sportovním areálu Duha přivítají 8. června další přední český tým Sokol Tymákov, který je aktuálně na druhém místě nejvyšší soutěže žen.

Sokol Krčín - SK Chomutov NH 21 : 16 (9:8)

Sestava a branky Chomutova: Pucholtová - Češková, Špicarová, Bláhová, Mrákotová - Čihařová 5, Myslíková 4, Benešová 4, Musilová 3.

Sokol Dobruška - SK Chomutov NH 30 : 20 (12:8)

Sestava a branky Chomutova: Pucholtová - Češková, Špicarová, Bláhová, Mrákotová - Čihařová 8, Myslíková 6, Benešová 5, Musilová 1.